The Sinking City bilmecesi sonunda çözüldü

Bu gelişme, oyun dünyasında önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor ve stüdyonun geleceği için yeni kapılar açıyor.

Frogwares, The Sinking City oyununun tüm platformlarda tek yayıncı olduğunu duyurdu. Bu gelişme, oyunun orijinal PC yayıncısı Nacon ile Frogwares arasında gerçekleşen uzun hukuk mücadelesinin ardından geldi.

PC sürümü, önümüzdeki haftalarda Steam, Epic Games, GOG ve Gamesplanet’te güncellenecek. Frogwares, “Bu en son sürüm, daha önceki tüm hata düzeltmeleri ve optimizasyonlarla birlikte, Steam ve Epic Games Store’daki mevcut oyun sahipleri için dikkate alınması gereken birkaç şeyi içerecek,” şeklinde açıklama yaptı.

Eski kayıtlar, oyunun en son PC sürümüyle uyumlu olmayacak, ancak Steam kullanıcıları, oyunu bitirmek istiyorlarsa eski sürümü oynamaya devam edebilme seçeneğine sahip olacaklar. Ancak, eski sürüm sadece 28 Şubat’a kadar kullanımda kalacak. Frogwares, oyuncuların indirip kullanabilmesi için yeni kayıtlar da yayınlayacak.

The Sinking City bilmecesi sonunda çözüldü

The Sinking City, 2020’de Frogwares ile Nacon arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle bazı platformlardan kaldırılmıştı. Frogwares, Nacon’un sözleşmeyi ihlal ettiğini ve en az 1 milyon Euro telif hakkı ödemesini geri tuttuğunu, yanlış bir şekilde IP’nin sahipliğini ima ettiğini iddia etmişti.

2021’de oyun, Steam’de tekrar ortaya çıktı. Ancak, Frogwares oyunculara onu satın almamalarını tavsiye etti, çünkü oyunun korsan bir versiyon olduğunu iddia etti. Nacon, bu iddiaların haksız olduğunu ve Frogwares’in kendi yatırımlarını sabote ettiğini söyledi. Şimdi, gibi görünüyor ki anlaşmazlık sona erdi ve Frogwares oyunun yayın haklarının tamamına sahip.

Teknolojioku’nun The Sinking City incelemesinde, “Zaman zaman sinir bozucu olsa da, The Sinking City’nin sürükleyici hikayeleri, heyecan verici ortamları ve unutulmaz karakterleri, Cthulhu mitolojisi etrafında dönen oyunlar arasında en iyilerden biri yapmaya yetiyor” demiştik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir