Milli sporcu Faik Dursun Öztürk, boccede dünya şampiyonasına hazırlanıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünde bocce antrenörlüğü de yapan Faik Öztürk, 2002’de tekvandoyla başladığı spor hayatına 14 yıl önce tanıştığı bocce ile devam ediyor. Bir öğrencisi Türkiye üçüncüsü olan Öztürk, bir yandan altın madalya için öğrencilerini yetiştirirken diğer yandan hedeflediği dünya şampiyonluğuna hazırlanıyor.

Tekvandoda çok sayıda Türkiye dereceler elde eden, bocce branşında İslami Dayanışma Oyunları’nda ikincilik ve 1-4 Haziran’da Yunanistan’da gerçekleştirilen Uluslararası Petank Turnuvası’nda şampiyonluğu bulunan Öztürk, beden eğitimi öğretmeni olarak görev yaptığı Akyazı Paris Ortaokulu’nda öğrencilerini de bocce ile tanıştırdı.

HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Faik Dursun Öztürk, AA muhabirine, hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi. Görev yaptığı okulda öğrencileriyle iddialı bir takım kurduklarını belirten Öztürk, “Öğrencilerimle Türkiye şampiyonalarına, okul sporlarına katılıyoruz. Çeşitli başarılar da aldık. Türkiye Şampiyonası’nda Eren Altun öğrencimiz Türkiye 3’üncüsü oldu. İleriki sezonda da çalışmalarımıza devam ederek altın madalyayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Öztürk, gelecek yıl Fransa’da gerçekleştirilecek Bocce Volo Dünya Şampiyonası ile Yunanistan’da yapılacak Uluslararası Petank Turnuvası’na hazırlandığını dile getirerek, “Geçen sezon şampiyon olarak bitirdik maçları. Bu sene de iddialıyız. Takımımız çok güçlü. Hedefimiz yine Yunanistan’da şampiyon olarak turnuvaları kapatmak.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir