YÖK Lideri Özvar: Yakın vakitte öğrenci affı TBMM’nin gündemde

Son olarak 2018’de çıkarılan öğrenci affı, bir defa daha gündemde.

Konuyla ilgili bir açıklama da YÖK Lideri Erol Özvar’dan geldi.

Batı Akdeniz Üniversiteler Birliği Toplantısı için Isparta’ya gelen Yükseköğretim Konseyi Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler’i makamında ziyaret etti.

“Öğrenci affı yakında TBMM gündemine gelecek”

AA’nın haberine nazaran; Özvar, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin gündeminde genel öğrenci affının olduğunu söyledi.

TBMM ile YÖK ortasında çalışmaların başladığını belirten Özvar, “Bizler, Yükseköğretim Şurası olarak genel affın hudutları konusunda Meclis’teki milletvekillerimiz ve ilgili parti sorumluları ile bilgileri paylaşacağız. Bu mevzuda bizden beklenen her türlü bilgi ve datayı Meclis’imizle paylaşacağız. Genel affın Meclis’in iradesiyle yakında gündeme geleceğini sizlerle paylaşabilirim” dedi.

“Bazen hayatta istediğimiz yerlerde olamayabiliriz”

Özvar, 3 milyon 250 bine yakın öğrencinin yakın vakitte üniversite imtihanına gireceğini söz ederek, şunları kaydetti:

“Adaylarımıza muvaffakiyetler diliyorum zira yalnızca öğrenciler imtihana girmiyor. En az öğrenciler kadar anne babalar da heyecanlı oluyor. Bedelli öğrenciler, umarım istediğiniz, dilek ettiğiniz programı kazanırsınız. Umarım hayalini kurduğunuz kısımda okursunuz. İstediğiniz kısmı kazanamasanız bile en uygun, en başarılı öğrenci, bulunduğu programda uğraş ederek başarılı olmak için uğraş gösteren öğrencidir. Münasebetiyle bazen hayatta istediğimiz yerlerde olamayabiliriz, istediğimiz kısımları okuyamayabiliriz, asıl kıymetli olan bulunduğumuz program ve kısımda elimizden gelen en yeterli uğraşı göstermektir.”


“Sorular bizim için de sürpriz olacak”

Sınav müddetinin yarım saat daha uzatıldığını hatırlatan Özvar, soruların zorluğu ya da kolaylığı hakkında kendisinin de hiçbir şey bilmediğini lisana getirdi.

Soruların uzman öğretmenler tarafından hazırlandığını anlatan Özvar, “Bu sorular hakkındaki zorluk çarçabuk ilgili bırakın YÖK Lideri’nin bilgisi olmasını, ÖSYM Lideri’nin ya da öteki bir kesitin soruları bilme imkanı kelam konusu değil. Sorular öğrenciler için de bizim için de sürpriz olacak.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.