Yeni çıkan kitaplarla, yeni okumalar

İthaki Yayınları etiketiyle kitap raflarındaki yerini alan kitapları siz okurlar için derledik. Yayınevi, her ay olduğu üzere bu ay da yesyeni kitaplar yayınladı. Hafta sonu için yeni okumalar yapmak isteyen kitapseverler için önerceğimiz listeye göz atmanızı öneriyoruz.

Yeterli okumalar dileriz…

Reset At: Görüntü Oyun Kesimindeki Çöküş ve Toparlanmalar

Çoksatan Kan, Ter ve Pikseller’in müellifinden oyun sanayisini mercek altına alan yepisyeni bir kitap. Jason Schreier’ın kesimin içindeki onlarca şahısla yaptığı röportajlardan derlenen bu kitap, son yılların en ünlü stüdyolarının nasıl kapandığını ve sonrasında yaşananları gözler önüne seriyor.

Bitmeyen Geçmiş


İsrailli müellif Yaakov Shabtai edebi modernizmin başyapıtlarından biri kabul edilen ve eleştirmenlerce Proust’un Kayıp Vaktin İzinde’siyle karşılaştırılan Bitmeyen Geçmiş yapıtında karakterlerini sonsuza yakınsayan bir şimdide, 1970’lerin dönüşen Tel Aviv’inde geçmiş ve gelecek ortasında sıkışıp kalmış bir neslin hikayesini anlatıyor.

Vakit Yolcusunun Karısı


Vakit Yolcusunun Karısı, vaktin esir aldığı iki insanın imkânsız münasebetini tüm çıplaklığıyla gözler önüne sererken vakit, vefat ve aşk kavramlarını da sorgulamaktan geri durmuyor.

Nüfus: 1280

Jim Thompson, sinemaya da uyarlanan Nüfus: 1280’de ırkçılığı, şehvetin açgözlülüğünü ve demokrasinin hileli bir oyuna nasıl da kolay çevrilebileceğini anlatıyor.

Suat Derviş:
Efsane Bir Bayan ve Devri


Son Osmanlı aydınlarından, hümanist Suat Derviş, Cumhuriyet’ten sonra, ülkülerini fakat solda gerçekleştireceğine inanmış bir bayandı. Fakat hiçbir ideolojiye, hiçbir akıma, hiçbir sınıfa büsbütün hapsolmayı kabul etmeyecek kadar bağımsız ve bunun bedelini sonuna kadar ödemeyi göze alacak kadar da mertti.

Plüton’un Düş’üşü

Sera Kutlubey, birinci romanı Plüton’un Düş’üşü ile sıradışı bir hayatın izini sürmemizi sağlıyor. Vera’nın yeni bir işe girmesiyle başlayan öykü, umulmadık yerlere götürüyor okuru. Beşere ve hislerin tekinsizliğine dair bu roman, uzun müddet seyahatinize eşlik edecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.