Yaz gribi belirtileri nelerdir?Yaz gribinden korunmanın yolları..

Halk ortasında grip hakkında bilinen kimi yanlışlar vardır.Bunların en başında kuşkusuz yazın grip olunmamasıdır.Fakat çoklukla yaz aylarında ortaya çıkan farklı virüs ve bakterilerin yol açtığı grip hastalıkları vardır.Yaz gribi ismi verilen bu enfeksiyon yaz sıcağında çekilmez bir hal alabilir.

Yaz gribinin en bariz özellikleri yüksek ateş ,gözlerde sululuk ve burun  akıntısıdır.

Yaz sıcaklarında havanın grip hastalığına karşı esirgeyici olduğu düşünülür.Ancak farklı etkenlerden dolayı grip hastalığı yazında yaşanır.Yaz gribi ismi verilen bu grip çeşidinin bilimdeki ismi klima hastalığı yahut lejyoner olarak isimlendirilir.

Bu iki girp çeşidinin belirtileri kış gribiyle benzerlikler göstersede hastalığa sebep olan bakteriler büsbütün farklıdır.

Yaz gribi çoğunlukla terleme ve soğumalardan ötürü meydana gelir.

YAZ GRİBİNDEN NASIL KORUNMALIYIZ

– Yazın saat başı bir bardak su tüketilmeli

– Ortamda klima var ise bunun derecesi 22-23 ortasında olmalı

– Klimanın filtreleri ortalama 3 günde bir yıkanarak temizlenmeli

– Klima fanları oda içine değil tavana yanlışsız sabitlenmeli

– Çok terlemeden kaçınılmalı

YAZ GRİBİNİN TEDAVİSİ

Yaz gribinden kurtulmak için kış aylarında yakalandığımız gribe karşı kullandığımız ilaçları muhakkak kullanmamalıyız.İlk olarak bir uzmana giderek muayene olmalısınız.Bolca yaz meyvesi tüketerek beden sıvı oranını istikrarda tutun.İçerisine salatalık ve nane ekleyerek tüketeceğiniz ayran süratli terlemenin önüne geçerek bağışıklığınızı güçlendirecektir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.