Vicks’ in Yararlarını Duyunca Çantanızdan Eksik Etmeyeceksiniz! İşte Vicks VapoRub İle Yapabileceğiniz Başka Şeyler

Çok uzun yıllardan beri çoklukla her meskende bulunan Vicks, içerisinde bulunan mental ve kafur ile bir arada pek çok bilmeyen birçok değerli fayda sunuyor. Vicksi birçok insan soğuk algınlığını gidermek için kullanır, lakin diğer emeller için de kullanılabilir. Yalnızca eczanelerde satılan Vicks kremi hekiminize danışarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.KAS AĞRISI

Vicks yalnızca teneffüs yollarınız için düzgün değildir, tıpkı vakitte kas ağrısını da hafifletebilir. Ulusal Sıhhat Enstitüsüne nazaran mentol tesirli bir ağrı kesicidir. Uzmanlara nazaran mentolün serinletici özelliği vardır. Bu nedenle ağrıyan kasları soğutmaya yardımcı olması için mentollü merhemi cildinize uygulayabilirsiniz.

TIRNAK MANTARLARINI TEDAVİ ETMEK

Mantarlı tırnaklarla mı uğraşıyorsunuz? Vicks VapoRub size bir tahlil sunabilir. 2011 yılında yapılan bir araştırma, Vicks VapoRub’un mantar enfeksiyonuyla savaşmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Çalışma için, mantar tırnaklı 18 kişi, merhemi 48 hafta boyunca kendi tırnaklarına sürdü. 5 iştirakçi hastalığından büsbütün kurtulmuştu, 10’u değerli bir güzelleşme gördü ve 5’i rastgele bir değişiklik görmedi.

DERİ ÇATLAĞI

Birçok insanın bedeninde çatlakları var, utanılacak bir şey değil. Lakin kimi beşerler onlardan kurtulmayı tercih eder. VapoRub’ın bu hudut bozucu çizgilerinden kurtulmaya yardımcı olduğuna dair gerçek bir ispat olmasa da, çoklukla onlardan kurtulmak için kullanılır. Lakin çalışmasa bile rastgele bir ziyan vermiyor.

KURU TOPUKLAR İÇİN

Çok yürüseniz de yürümeseniz de herkeste kuru topuk olabilir. Dermatologlar, topuklarınızı losyonlarla nemlendirmenizi önerir. Tam olarak bu emel için özel kremler var ancak birçok kişi işi halletmek için VapoRub kullanabilirsiniz.

SİVRİSİNEKLERİ UZAK TUTMAK

Yıllar evvel yapılan bir araştırma, bilim adamlarına Vicks VapoRub’daki kafur yağının sivrisinekleri uzak tutmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Daha yakın tarihli bir araştırma, mentolün de tesirli olduğunu ve işi bitirdiğini gösterdi.ÖKSÜRÜKTE İŞE YARIYOR

Vicks kremin öksürük kesici özelliğinden yararlanmanız için bir ölçü kremden ayaklarınızın altına sürmeniz, akabinde da çorabınızı giymeniz gerekiyor. Bu halde kısa bir mühlet sonra öksürüğünüzün azaldığını görebilirsiniz.

SİVİLCE VE AKNE TEDAVİSİNDE

Bir ölçü kremden cildinizdeki akne ve sivilcelerin üzerine sürün. 30 dakika bekledikten sonra cildinizi bol suyla durulayın. Bu süreci en az 1-2 hafta boyunca günde 2-3 sefer tekrarlayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.