Veli Der yeni yönetimini seçti

Veli Der yeni yönetimini seçti

Veli Der yeni yönetimini seçti

HABER MERKEZİ

Öğrenci Veli Derneği (Veli Der), ‘Çocuklarımıza, Geleceğimize, Kamusal, Laik, Bilimsel Eğitime Sahip Çıkıyoruz!’ çağrısı ile 6’ncı Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan Veli Der Başkanı İlknur Kaya Bahadır, kamusal, laik, parasız ve bilimsel eğitim mücadelesi yürüttüklerini söyledi.

Bahadır, şunları dile getirdi: “2012 yılında 4+4+4 yasasının çıkışı döneminden itibaren okul okul ülkenin her yerinde kamusal, laik, parasız, bilimsel eğitim mücadelesi yürüten veliler olarak 4 Mart 2013 tarihinde Veli Der’ i kurduk. 20’ye ulaşan şube sayımız ile birlikte her geçen gün gücümüze güç katarak çocuklarımıza, okullarımıza, geleceğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz.”

6’ncı Olağan Genel Kurulu ile Veli Der Genel Merkez yönetiminde Rıza Urtekin, Nesrin Yıldız, Nurdan Boz, Eylem Doğan, Erdal Altuntaş, Ömer Yılmaz ve Mehmet Aydoğan görev aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.