Vakıfbank Organik Kredi Nedir?

Çiftçiye kolaylık sağlayan Vakıfbankın bir kredisinin adı da Organik Kredidir. Bu yazımızda Organik Kredi ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Vakıfbank organik kredisinin anlamı adından da anlaşılacağı üzere organik tarım üreten çiftçilerin yararlanmasını sağlayan bir kredi çeşidi olmasıdır. Aynı zaman da bu kredi çeşidinin herhangi bir doya masrafı bulunmamaktadır. Dosya masrafı alınmayan bu kredinin bir de hesap işletim ücreti de kesilmemektedir. Organik tarımı desteklemek amacıyla verilen bu krediyi çiftçiler alarak yararlarına kullanmalarını sağlayabilirler. Vakıfbank organik kredi için bazı şartlarda bulunmaktadır. Gelin hep beraber bu şartlara birer göz atalım.

Vakıfbank Organik Kredi Şartları Nelerdir?

Her çiftçi Vakıfbank organik krediyi alamamaktadır. Vakıfbank çiftçiyi korumak amacıyla hazırladığı bu krediden faydalanmak isteyenlerin belli bir özelliklere sahip olması gerekmektedir.

  1. Organik kredi avantajlarından Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticiler yararlanacaktır.

  2. Üreticinin Organik Tarım Sertifikası sahibi olması gereklidir.

“Organik üretimi bulunan çiftçilerimizin işletme sermayesi ihtiyacına yönelik cazip faiz oranlı ve masrafsız olarak uygulamaya alınan Organik Kredi’nin üst limiti 50.000 TL’dir.” Vakıfbankın kendi sayfasında da belirttiği bu limitin üstünde kredi verilmemektedir. Eğer Vakıfbank Organik Krediyi kullanmak isterseniz en fazla çekebileceğiniz kredi limitiniz 50.000 TL olarak hesaplanacaktır.

“Organik Kredi kullanan müşterilerimize 3 aylık Halden Anlayan Nette Mini Tarife VakıfBank’tan. Sınırlı sayıda havale, EFT ücretsiz!” Ayrıca Vakıfbank organik krediyi kullanan kişilere ayrıcalık olarak EFT ücreti alımını kesmektedir. Böylelikle EFT ücreti ödemeden rahatlıkla para gönderim işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Organik kredi bu anlamda çok iyi ve kullanıcılar için oldukça da fırsatlı krediler arasında yer almaktadır.

“Organik üretimi bulunan çiftçilerimizden hesap işletim ücreti alınmayacaktır.” Vakıfbank bir de hesap işletim ücreti almayarak çiftçilere fırsatlar tanıyacağını bu noktada belirtmiştir.

Kredi hasat dönemi ödemelidir ve vadesi azami 12 aydır. 12 aydan aşağıya vade yapılamamaktadır. Üst vade zamanlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Vakıfbankın müşteri hizmetlerini arayabilir ya da Vakıfbank şubelerinden birine gidebilirsiniz. Ayrıca www.vakifbank.com.tr adresi üzerinden de Organik Kredi ile ilgili bilgi almanız da mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*