Ülkesine gitti bir daha dönemedi

Rusya´nın Stavropol kentinde yaşayan Natalli Yakuseviç, 1995 yılında geldiği İstanbul’da Ahmet Tuncer ile tanıştı. Memleketi İskenderun’a dönen Tuncer, Yakuseviç ile dini nikahla birlikte yaşamaya başladı.

DHA’nın haberine göre, 26 yıl boyunca Türkiye’de yaşayan Yakuseviç, ziyaret için ülkesine gitti. Rusya’dan tekrar Türkiye’ye dönmek isteyen Yakuseviç, Türkiye’de kaçak yaşadığı için yurt dışına çıkış cezasıyla karşılaştı. Eşi ve çocukları Süleyman (17), Fatma (16) ile Mikrima (13) Türkiye’de kalan Yakuseviç, tekrar dönebilmek için yardım istedi.

Uzun yıllardır İskenderun´da yaşadığını ve çocuklarından hiç ayrılmadığını kaydeden Natalli Yakusevic, onlarla görüntülü görüşüyor. Yakuseviç, “Türkiye´ye dönmek için işlemler yaptırdım olmadı. Yurt dışına çıkma cezası yedim. Müracaat ediyorum olmuyor bekliyorum. Ben Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı çok seviyorum. Allah rızası için bana yardım etsin çocuklarıma kavuşmak istiyorum” dedi.

Ahmet Tuncer ise çocuklarının en çok ihtiyacı olduğu zamanda annelerinin yanlarında olmadığını kaydederken, “Çocukların başında durduğum için çalışamıyorum. Anneleri çocukların yanında olsa ben çalışırdım. Çocuklarımın annelerine ihtiyacı var. Çocuklarımızın annelerine kavuşmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir