Soylu’dan Mehmet Akif Ersoy’a: Bi’tanem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk yayınına katılarak soruları yanıtladı.

Muhalefetin iktidara gelmesi halinde “Abdullah Öcalan’a özgürlük vereceğini” iddia eden Soylu, moderatör Mehmet Akif Ersoy’un “Apo’ya vereceğim demiyorlar” şeklinde karşı çıkması üzerine “Diyor, diyor. Selo’ya da Apo’ya da. Olur mu canım” yanıtını verdi.

CHP’li Muharrem Erkek’in ‘paralel seçim kurulu’ iddiasına yanıt veren Soylu, “CHP bunu 1946’daki sopalı seçimlerle karıştırıyor… Seçim yenilgisine kendileri adına büyük bir mazeret uydurmak, siyasette kullanılan basit yöntemlerdir. AA seçim sonuçlarını verecek mi? O da mı paralel yöntem kuruyor?

İçişleri Bakanlığı’nın burada direkt sorumluluğu var. Eskiden exel tablolarda yapılıyordu. CHP fitne, fesat, kaosla, karıştırıcılıkla olmuş bir parti. Seçim sonuçlarına bir bahane uyduracak. Böyle bir şey söz konusu değil. Kazanacağımız seçimle ilgili niye üzerinde herhangi bir şaiya oluşturacak bir işlem meydana getirsin.”

‘HÜDA PAR’IN TERÖRLE İLTİSAKINI, İRTİBATINI DUYDUK MU?’

Süleyman Soylu, “Hizbullah ve HÜDA PAR” sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Hizbullah terör örgütüdür. HÜDA PAR ile ilişkisi yoktur. Hizbullah’ın 7 yılda eylemi, adımı söz konusu değil. Gece gündüz ararız. HÜDA PAR’ın Hizbullah’la herhangi bir kendi bağı, herhangi bir süreci veya HÜDA PAR’ın terörle ilgili terörle ilgili iltisakı, irtibatı, bağı söz konusu değildir. Bunlar nereden çıkıyor peki? En yakınım da olsa terör örgütüyle bağı olsa devlet adına yapacağımız açık ve aşikârdır. PKK’yı sağ koluna alanlar, HDP ile PKK’yı HÜDA PAR’ı eşitlemeye çalışıyorlar. HÜDA PAR’la alakalı bir terör duyduk mu? Geçmiş birçok örgüt var. HÜDA PAR’la ilgili herhangi siyasi parti, herhangi analist, Türkiye’nin HÜDA PAR’ın terörle arasına mesafe koymadığını görüyoruz diye bir şey duyduk mu? Son 8 yıldır Hizbullah ile ilgili eylem duyduk mu?”

Kayyımlarla ilgili bir soruyu cevaplarken Mehmet Akif Ersoy’a “Bi’tanem” diye hitap eden Soylu, daha sonra gülerek bu ifadesini “Mehmet Akif bey” şeklinde düzeltti.

İçişleri Bakanı, “Muhalefet Apo’ya özgürlük vereceğim demiyor” diyen Mehmet Akif Ersoy’a “Olur mu canım diyor, diyor” yanıtı verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir