Şeref Malkoç, ikinci kez Kamu Başdenetçisi seçildi

Şeref Malkoç, ikinci kez Kamu Başdenetçisi seçildi
Şeref Malkoç, ikinci kez Kamu Başdenetçisi seçildi

TBMM Genel Kurulunda Kamu Başdenetçiliği’ne ikinci kez Şeref Malkoç seçildi.

Şeref Malkoç, ikinci kez Kamu Başdenetçisi seçildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dilekçe Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyon, Kamu Başdenetçisi adayı olarak Şeref Malkoç, Orhan Göçer ve Murat Dede’yi TBMM Başkanlığı’na bildirdi.

AA’nın aktardığına göre, Meclis Başkanvekili Haydar Akar’ın Genel Kurulda adayların isimlerini okutmasının ardından Kamu Başdenetçisi seçimine geçildi.

Adaylar, ilk iki turda gerekli üçte iki çoğunluk olan 400 oyu alamadı. Üçüncü oylamada da üye tamsayısının salt çoğunluğu olan 301 oy sağlanamadığı için adaylardan en fazla oy alan Şeref Malkoç ile Murat Dede dördüncü oylamaya kaldı.

Dördüncü oylamada 249 oy alan Şeref Malkoç yeniden Kamu Başdenetçisi oldu. Murat Dede ise 3 oy aldı.

Bütün oylamaların gizli yapıldığı Kamu Başdenetçiliği seçiminin ardından işsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin maddeleri üzerindeki görüşmelere geçildi.

ŞEREF MALKOÇ KİMDİR?

Malkoç, 1960’ta Trabzon’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Malkoç, Köy Hizmetleri 11. Bölge Müdürlüğü, Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Tez İş, Belediye İş, Öz Gıda İş, Öz İplik İş sendikalarının avukatlığını yaptı, ayrıca serbest avukat olarak da çalıştı. TBMM’de 20 ve 21. dönemlerde AKP’den Trabzon milletvekili olan Malkoç, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlığını yürütüyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*