Renault’ta yine yapılanma!

Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak Renault İdare Heyeti Lideri Hakan Doğu, Küresel Satış Sonrası Hizmetler Ünitesi sorumluluklarını 1 Temmuz 2022’den itibaren Renault Group Satış Sonrası Hizmetler Adriyatik Bölgesi Genel Müdürü François Delion’a devretti.

Yapılan açıklamaya nazaran, Doğu tüm konsantrasyonunu kümenin stratejik ehemmiyet atfettiği Türkiye’deki yatırım ve dönüşüm planlarının hayata geçirilmesine verecek.

Türkiye sorumlulukları kapsamında Renault Group CEO’su Luca de Meo’ya direkt bağlı olarak çalışmaya devam edecek olan Hakan Doğu’nun, Renault Group Kurumsal İdare Komitesi’ndeki misyonunu de sürdüreceği aktarıldı.

2013’ten bu yana Renault Group bünyesinde kıymetli misyonlarda bulunan ve Türkiye’de yüzde 100 Renault Kümesi iştiraki olarak yapılanan Renault Group Türkiye’nin CEO’luk misyonunu 1 Aralık 2021’de üstlenen Hakan Doğu, Kümenin Türkiye stratejilerini Oyak Renault İdare Konseyi Lideri ve MAİS İdare Şurası Lider Yardımcısı sıfatlarıyla birlikte yönlendiriyor.

1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği kısmından mezun olan ve iş hayatına birebir yıl Valeo Transmission Türkiye’de başlayan Hakan Doğu, Renault Group bünyesine 2013 yılında Motor Aksamları Satın Alma Lider Yardımcısı olarak katıldı.

2015 yılında Renault Kümesinin Satış Sonrası Lider Yardımcısı olan Hakan Doğu, 2018 yılından itibaren Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance ortak teşebbüsünde Kıdemli Satış Sonrası Lider Yardımcılığı ve Renault Kümesi İdare Komitesi üyeliğine atandı.

Doğu, 1 Aralık 2020 prestiji ile yenilenen tertiple birlikte Renault Kümesi Satış Sonrası Kıdemli Lider Yardımcılığı ve Kurumsal İdare Komitesi Üyeliği vazifelerini yürütmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.