Putin’in bu imajları gündem oldu

Bir müddettir sıhhati hakkında birçok argüman ortaya atılan Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman’ı ağırladığı sırada çekilen bu manzaraları gündem oldu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 3’üncü ayın sonuna yaklaşılırken, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in son imgeleri gündem oldu.

Putin, Kremlin’de Tacikistanlı mevkidaşı İmamali Rahman’ı ağırladı. İkilinin görüşmesine ise kaydedilen bu görüntü damga vurdu. İngiliz basını, Putin’in daima olarak ayağını salladığını, sol ayağını kaldırıp indirdiği görüntüyü paylaştı. Bu imgeler, Rusya Devlet Başkanı’nın sıhhatiyle ilgili söylentileri daha da alevlendirdi.

Tacikistan ile ikili alakaların de ele alındığı toplantıda Putin’in ayağını yere bastığı görülse de bacağı seğirmeye devam ediyor üzere duruyordu.

TACİK BAŞKAN DE FARK ETTİ

Putin’in bacaklarıyla yaptığı hareketlerin Tacik önderin dikkatini çektiği de görüntülendi.

Son devirde, sıhhat uzmanları, siyasetçiler ve hatta sürgündeki Rus işadamları, Putin’in
muhtemelen önemli bir hastalıkla uğraş ettiğini tez ediyor. Rus önderin sıhhati hakkında çok fazla spekülasyon ortaya atıldı. Hatta Putin’in bir müddettir Parkinson ile gayret ettiği tez edildi. İngiliz basını, ayaklarındaki hareketliliği de buna bağladı.

Putin’in bu imajlarının ‘huzursuz bacak sendromu’na işaret ettiği bu durumun ise Parkinson hastaları tarafından sıklıkla görülen bir semptom olduğu aktarıldı.

Putin hakkında daha evvel de sıhhat sıkıntıları yaşadığıyla ilgili tezler ortaya atılmıştı. Hatta, özel hekimlerini tüm etkinliklere yanında götürdüğü öne sürülmüştü. Fakat Kremlin, bu savlara yorum yapmayı bile reddediyor…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.