Okan Buruk: Seferovic değerli bir forvet

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, ”Oyuncuların çalışmalarını görüyorum, hepsinin düzgün niyetinden çok mutluyum. İnşallah en kısa vakitte gelecek yeni oyuncularla lige hazır olacağız” dedi.

Galatasaray, Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında yaptığı kampın son hazırlık maçında Çekya’nın Pardubice takımı ile golsüz berabere kaldı. Hazırlık maçının akabinde sarı-kırmızılı takımın teknik yöneticisi Okan Buruk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Müsabakada Emin Bayram’ın yaşadığı sakatlık için üzgün olduklarını söz eden Buruk, “Emin Bayram’ın bağlarında bir zorlanma oldu. Nazar değdi diyebiliriz zira kampı çok düzgün geçiriyordu, güzel oynuyordu. Emin için büyük bir şansızlık oldu, ona üzüldük. Yerine giren Metehan Baltacı da bizi sevindirdi. Çok rahat oynadı, güya yıllardır bu formayı giyiyormuş üzere. O da çok güzel performans gösterdi. Emin için üzüldük, Metehan çok düzgün oynadığı için sevindik” formunda konuştu.

‘BİZİM İÇİN ASIL ÖLÇÜ OLACAK MAÇ, KASIMPAŞA MAÇI OLACAK’

Buruk, kamptaki son hazırlık maçlarını oynadıklarını belirterek, “Antrenmanlara yüksek tempoda devam ettik. Bizim için asıl ölçü olacak maç, Kasımpaşa maçı olacak. Olağan maça hazırlanır üzere hazırlanacağız. Hazırlık kampıyla birlikte oynanan maçlar, oyuncular için de güç oluyor. Performanslarını pahalandırmak için çok gerçek olmuyor. Oyuncuların çalışmalarını görüyorum, hepsinin âlâ niyetinden çok mutluyum. İnşallah en kısa vakitte gelecek yeni oyuncularla lige hazır olacağız” diye konuştu.

‘KAZIMCAN GÜZEL BİR OYUNCU OLDUĞUNU GÖSTERDİ’

Karşılaşmada misyon verdiği Kazımcan Karataş ve Olimpiu Morutan’ın güzel niyetle çaba ettiğini belirten Okan Buruk, şunları söyledi: “Özellikle Kazımcan gidiş ve gelişiyle sol bekte bizim için güzel bir oyuncu olduğunu gösterdi. Morutan genelde daima kenarda kullanılmıştı, merkezde denedik. Vakit zaman güzel işler yaptı. Daha uygununu yapabilir, o yeteneği var. Onu da vakit içinde değerlendireceğiz” tabirlerini kullandı.

Okan Buruk, hazırlık maçlarında gol yollarında tesirli olamamalarıyla ilgili gelen soruya ise “Bugün bir transferimiz geliyor. Seferovic değerli bir forvet. Tekrar oraya farklı tipte bir forvet katmak istiyoruz. Forvet sınırında bir kasvet yaşayacağımızı düşünmüyorum” biçiminde karşılık verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.