Milyarder Bu Meme Coin’i Destekliyor: Ralliyi Tetikleyebilir! 

Elon Musk, kendisine ve şirketleri Tesla ve SpaceX’e karşı açılan son davaya rağmen Dogecoin’den vazgeçmiyor. Ünlü milyarder, köpek temalı meme coin projesine desteğini dile getirmeye devam ediyor. Bu arada bir diğer meme coin’i Shiba Inu, yeni bir yükseliş trendi başlattı.

Elon Musk, meme coin projesini desteklemeye devam ediyor

Tesla’nın milyarder CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Shiba-Inu temalı Dogecoin’e desteğini dile getirdi. Doha’daki Katar Ekonomik Forumu’nda Musk, Dogecoin’i desteklemesinin nedeni hakkında konuştu.

Katar Ekonomik Forumu, dünyanın en etkili finansal ve ekonomik düşünürlerinden ve politika yapıcılarından bazılarını bir araya getiren önemli bir etkinlik. Bu nedenle, Musk’ın meme coin projesine desteği hem Dogecoin hem de Shiba Inu holder’ları üzerinde önemli bir etkiye sahipti. Musk, Bloomberg’e verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Kişisel olarak Dogecoin’i destekleme niyetindeyim. Çünkü o kadar zengin olmayan ve beni Dogecoin’i satın almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum. Bu yüzden bu insanlara cevap veriyorum.

Elon Musk: SpaceX veya Tesla çalışanları desteklememi istedi

Ayrıca Musk, görüşmecilere SpaceX ve Tesla çalışanlarının kendisinden Dogecoin davasını savunmasını istediğini belirtti. Ayrıca, DOGE’yi desteklemeye devam etmesinin nedeninin bu olduğunu söyledi. Elon Musk, şu açıklamayı yaptı:

Sadece SpaceX veya Tesla’daki fabrikada dolaştığımda, insanlar benden Dogecoin’i desteklememi istediler. Ben de öyle yapıyorum.

Ünlü milyardere meme coin yüzünden 258 milyar dolarlık dava

Elon Musk, aleyhindeki 258 milyar dolarlık bir davaya rağmen Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor. Bir Dogecoin yatırımcısı olan Keith Johnson, Elon Musk, Tesla ve SpaceX’i dolandırıcılık yapmakla suçladı. Ayrıca Johnson, Musk’ı DOGE yatırımcılarını kandırmak ve fiyatların düşmesine izin vermekle itham etti. Davacı Manhattan’daki bir federal mahkemede dava açtı. Ancak buna rağmen Elon Musk Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor.

Keith Johnson, Elon Musk’ı, Dogecoin’i destekleyerek bir piramit şeması yürüttüğünü iddia ediyor. Şikayette şu hususlara yer veriyor:

Davalılar 2019’dan beri Dogecoin’in hiçbir değeri olmadığının ve henüz Dogecoin’i trade’inden kâr elde etmesi için desteklendiğinin farkındaydı. Musk, Dogecoin Piramit Planını kâr, teşhir ve eğlence için kullandı. Ayrıca fiyatı manipüle etmek için Dünyanın En Zengin adamı olarak prestijini kullandı.

Meme coin projeleri Shiba Inu ve Dogecoin fiyatları patladı

Shiba Inu fiyatı, Musk’ın desteğine yanıt olarak yükseldi. Ayrıca bir Dogecoin rakibi olan SHIB, fiyatta büyük bir artışa tanık oldu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB bir gecede %15’in üzerinde kazanç sağladı.

Her iki Shiba-Inu temalı meme coin’i de spekülatif varlıklar olarak kabul ediliyor. Ancak Musk’ın Tesla ve SpaceX’te DOGE ödemelerini kabul ettiğini duyurmasıyla birlikte faydada bir artış var. Shiba Inu fiyatı geçen hafta %27 artış kaydetti. Bunun yanında analistler meme coin’inin yükseliş trendinin devam etmesi konusunda iyimser.

Shiba Inu’daki büyük işlemler patladı

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, Shiba Inu’daki büyük cüzdan sahipleri aktivitelerini artırdı. Değeri 100.000 doları aşan büyük değerli işlemler son 24 saatte %888 arttı.

WhaleStats’tan yapılan bir analize dayanarak, Shiba Inu ağdaki aktif balinalarda bir artışa tanık oldu. Bu arada yatırımcılar Shiba Inu’yu yakmaya devam ediyor. Son 24 saatte 16 işlemde 94,26 milyondan fazla SHIB yandı. Uzmanlara göre SHIB’in yanma oranındaki hızlı bir artış, yatırımcılar arasında yükseliş hissini körükledi.

Shiba Inu, yukarı yönlü dönüş sinyalleri veriyor

Investing Cube’daki kripto analistleri, SHIB fiyat grafiğini değerlendirdi. Analistler, düşüş trendinin açık bir şekilde kırıldığını kaydetti. Hacimdeki ani bir artış, yükseliş trendini destekledi. Ayrıca, bu tür Shiba Inu çıkışını daha da doğruladı. Bu analistler, boğaların kısa vadede 0,00001200 ve 0,00001585 doları hedefleyebileceğine inanıyor.

SHIB fiyat grafiği

Öte yandan, FXStreet analistleri, Shiba Inu fiyatının yukarı yönlü 0,00001396 dolar ile sınırlandırıldığına inanıyor. Analistler, meme coin’inin toparlanma mücadelesi vermesinin muhtemel olduğunu düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.