Mehmet Büyükekşi:

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) 16 Haziran’da gerçekleştirilecek harikulâde seçimli genel konseyinde başkanlığa aday olan Mehmet Büyükekşi, oluşturacağı idare heyeti listesi hakkında açıklama yaptı.

Mehmet Büyükekşi yaptığı yazılı açıklamada, adaylığını açıkladığı günden beri tüm dikkatini Türk futbolunun acil tahlil bekleyen sıkıntılarına verdiğini belirterek, “Tabi sıkıntıları bilmek, hatta tahliller üretmek dahi kâfi değil. Güçlü, samimi, ehil ve sağlam bir idare konseyi kuramazsak, süratli ve kalıcı tahliller üretmek mümkün olmaz. Hafta sonu boyunca medyada TFF başkanlık seçimlerini kazanmam halinde idare konseyi listemde kimler olacağına ait birçok isim paylaşıldı. İdare şurası üyelerinin seçimine büyük itina göstereceğimi birinci günden beri her fırsatta lisana getiriyorum. Listeme tükenmez kalem ile yazdığım her ismi birinci benden duyacaksınız.” sözlerini kulandı.

İzmir ziyaretinde Kulüpler Birliği Vakfı ile Göztepe’nin eski lideri Mehmet Sepil ile bir ortaya geldiğini aktaran Büyükekşi, “Sayın Mehmet Sepil’e, şayet seçilirsem idare heyetimizde olmasını dilek ettiğimi söyledim. Profesyonelliği, tahlil odaklı kişiliği ve deneyimi ile TFF’ye çok şey katacağını düşünüyorum. Teklifime olumlu yaklaştı. Birkaç gün düşünme mühleti istedi. Bu özel konuşmayı sizlerle paylaşmamın sebebi, lütfen hayal eseri, amaçlı, ya tutarsa diye toplumsal medyaya yayılan isim kirliliğine müdana etmeyin. İdare heyeti kriterlerim aşikardır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.