Maltepe’de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ilişkin çıktı

Gece saatlerinde Maltepe’nin Zümrütevler Mahallesi’nde bir araca molotofkokteylli atak yapıldı.

İş yeri önüne park edilen aracın 23. Devir AK Parti Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede’ye ilişkin olduğu belirlenirken, ihbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye grupları sevk edildi.

Molotof nedeniyle çıkan yangın, itfaiye grupları tarafından kısa müddette söndürülürken, araçta maddi hasar meydana geldi.

Deliller koruma edildi

Olay yeri inceleme takımlarının yaptığı incelemelerde, aracın art camının taş yardımıyla kırıldığı ve kırılan yerden içeriye molotofkokteyli atıldığı tespit edildi.

Çevrede uzun mühlet inceleme yapan takımlar, elde edilen kanıtları torbalara koyarak koruma altına aldı. Polis grupları saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da bireyleri yakalamak için çalışma başlattı.

 

“Bu bir terör aksiyonuna benziyor”

Mahmut Dede, “Saat 03.25 sıraların da iş yerimize programlı ve molotof kokteylli bir terör saldırısı yapıldı. Çabucak ardından haberimiz oldu. Yangına müdahale edip söndürdüğümüzde otomobilimizin kullanılamaz hale geldiğini gördük. İtfaiye ve emniyet takımları, olay yerine gelerek bütün incelemeleri yaptılar, bütün kanıtları topladılar. İnşaallah en kısa vakitte yapanlar bulunacaktır. Zira bu bir terör hareketine benziyor. Sistemli ve koordineli yapılmış bir terör hareketi.” dedi.

Camı kırıp molotof atılma anı kamerada

Bundan sonra sonucu bekleyeceklerini belirten Dede, “Güvenlik kameralarını izlediğimizde, biz aslında saat 01.30 üzere iş yerinden ayrılmıştık. Olayı yapmadan evvel yan binanın merdivenine oturuyorlar. Birisi evvelce hazırlanmış poşet içerisindeki taşı otomobilin gerisinden alıyor, oburu ise molotof kokteyl şişesindeki ateşi yakıyor ve  hızlıca otomobile geliyorlar.Güvenli yerde park halindeki aracımın camını biri taşla kırıyor, gerisinden başkası süratli formda molotofu atıyor ve  kaçıyorlar. Manzaralar bunlardan ibaret.” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.