Kupa koleksiyoncusu Jürgen Klopp

Liverpool Teknik Yöneticisi Jürgen Klopp, İngiltere Harika Kupa’yı kazanarak Liverpool’da 7. kupasını kazanırken, mesleğinde 12. kupasına uzandı.

İngiltere Premier Lig gruplarından Liverpool’un başına 2015 yılının Ekim ayında imzaladığı kontrat ile geçen Jürgen Klopp, muvaffakiyetini yeni bir kupa ile sürdürüyor.

İngiltere’de bir evvelki dönemin Premier Lig şampiyonu ile FA Cup şampiyonu ortasında oynanan Harika Kupa finalinde bu yıl Manchester City ile Liverpool karşılaştı. Kırmızılar alandan 3-1 galip ayrılarak Community Shield’ın sahibi oldu.

LIVERPOOL’UN BAŞINDAKİ 7. KUPA

Liverpool’un başında 8. dönemine giren Jurgen Klopp, bu zaferle birlikte İngiliz grubuna 7. kupayı kazandırdı. Dünyada 2 sefer ‘Yılın Antrenörü’ mükafatını de kazanan Alman teknik adam, Premier Lig şampiyonluğunun yanı sıra, UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, Lig Kupası, FIFA Dünya Kulüpler Kupası, UEFA Muhteşem Kupa ve FA Cup zaferleri yaşadı.

Liverpool’dan evvel Borussia Dortmund’u çalıştıran Klopp, sarı-siyahlıların başında 2 kere Bundesliga şampiyonluğu, 2 sefer Almanya Muhteşem Kupa ve 1 sefer de Almanya Kupası’nı kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.