KPSS soruşturmasında arama yapılan yayınevinin avukatından açıklama

Kamu İşçi Seçme İmtihanı’nda (KPSS), soruların çalındığı argümanıyla soruşturma başlatılmıştı. 

Soruşturma başlatılanYediiklim yayınevinin avukatı Mustafa Serdar Gözüküçük, aramanın akabinde gazetecilere açıklama yaptı.

Gözüküçük, “Sınava girecek ve giren velilerimizin dört gözle beklediği bu soruşturmanın öncelikle sağlam, süratli, kamuoyunu tatmin edecek formda sonuçlanabilmesi için gün içerisinde tüm bilgi ve dokümanlar idari ünitelere teslim edilmiştir.

Sosyal medya sorumsuzca bir tık ile paylaşılan ve birebir olduğu anlatılan soruların bir soru dışında aslında birebir sorunun olmadığı lakin emsal soruların olduğu görülecektir” diye konuştu. 

Gözüküçük, yarın Devlet Denetleme Heyetine (DDK) gerekli bilgilendirme notlarını ileteceklerini belirtti. Şu anda hiçbir gözaltı olmadığı bilgisini veren Gözüküçük, “Bunların yalnızca aşikâr bir öğrenci kümesine yahut kendi öğrencilerimize değil, alenileştirilerek Türkiye’deki 980 ilçemize gönderilen genel testler olduğu ortadadır.

Zaten birebir sorular YouTube kanalımızda ve toplumsal mecrada hocalarımızın görüntü tahlillerinde yayınlanmıştır. Hiç kimseye özel olarak soru verilmemiştir” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.