Kış İçin Bitki Çayı Tarifleri

Bu soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak kış çayları tarifleri ile karşınızdayız. Hastalıklardan kolay bir şekilde kurtulmanızı sağlayacak olan doğal bitki çayları sayesinde, kış boyunca hastalık riskini de engellemiş olacaksınız. Gelin kış için bitki çayı tariflerine birlikte bakalım.

  • Zencefil Çayı

İçinizi mükemmel bir şekilde ısıtacak ve vücudunuzdaki tüm antioksidanlardan kurtulmanıza yardımcı olacak zencefil çayı, hazırlanması açısından da bir o kadar kolay olan çaylardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Zencefilin iyi bir şekilde yıkanmasının ardından ince ince doğranması ve yaklaşık olarak 10 dakika kaynatılması yeterli olacaktır. İçerisine birkaç damla limon suyuyla birlikte bal da karıştırılabilir.

  • Papatya Çayı

Yaklaşık 3 dal kurutulmuş olan papatya bir demlik içerisinde güzelce kaynatılır. 10 dakikalık kaynama süresi papatya çayı için yeterli olmaktadır. Ardından demlenmiş olan papatya suyuna birkaç damla limon suyu ilave edilir ve bu şekilde sıcak olarak tüketilir.

  • Ihlamur Çayı

Kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan ıhlamur için kişi sayısı kadar tutam bir demliğin içerisine bırakılır. Ardından su ilave edilir ve kaynamaya bırakılır. 15 dakika demleme süresi vardır. İsteğe göre limon ilavesi de yapılabilecektir.

  • Kuşburnu Çayı

Öğütülmüş olarak aktardan alınabilecek olan kuşburnu sayesinde, kış mevsiminde hastalıklardan korunmak da mümkün olacaktır. 2 tatlı kaşığı kuşburnu demlik içerisine alınır ve 10 dakika kadar kaynatılır. Kaynadıktan sonra limon suyu ilave edilir ve sıcak olarak tüketilir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*