İstanbullular dikkat! AKOM uyardı, saat verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM’un mevcut meteorolojik uydu ve radar bilgileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere nazaran; öğlen saatlerinden itibaren (14.00) Silivri ve Çatalca ve Arnavutköy üzere batı ilçelerden başlayarak vilayet genelinde gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı iddia ediliyor.

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde önümüzdeki hafta ortasına kadar Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın tesirli olması bekleniyor. Bu nedenle sıcaklıkların bu geceden itibaren süratle 4-7 derece birden azalarak pazar gününe kadar 22 dereceler civarına gerileyeceği, vilayet genelinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı varsayım ediliyor.

İstanbul’da hava sıcaklıklarının 13 Haziran’a kadar mevsim normalleri civarı ile 2-4 derece altında, 17-24 Haziran tarihleri ortasında mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ DE UYARDI

Meteoroloji’den yağışlı havanın önümüzdeki hafta da devam edeceği uyarısı geldi. Yapılan değerlendirmeye nazaran yurtta tesirli olan yağışların devam edeceği, cumartesi gününden itibaren de yeni bir yağışlı ve serin havanın tesirine gireceği belirtildi. Hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin altında seyredileceği iddia ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.