İBB’nin kurban bağışı kampanyasında 38 milyon toplandı

İstanbul Valiliği’nden müsaadeli olarak İBB’ye bağlı İstanbul Vakfı’nın 23 haziran’da başlattığı “Kurban Bağışı Kampanyası” 8 Temmuz saat 11.00’da sona erdi. Kampanya boyunca toplam 10 bin 643 pay bağışlandı. Bağış fiyatı da 38 milyon 314 bin 800 TL oldu.

KESİM SÜREÇLERİ NOTER HUZURUNDA GÖRSEL KAYIT ALTINA ALINACAK

Bayramın birinci günü başlayan kesitler, bayramın üçüncü günü akşamına kadar devam edecek. Kesim süreçleri noter huzurunda görsel kayıt altına alınacak. Dinlendirilen etler daha sonra kuşbaşı olarak pişirilip konserve haline getirildikten sonra gereksinim sahibi vatandaşlara dağıtılacak.

KURBAN DERİLERİNDEN ELDE EDİLEN GELİR EĞİTİME TAKVİYE OLACAK

Geçtiğimiz yıl kolojenli et suyu da üretilen kurban süreçlerine bu yıl ek işkembe ve kelle paça çorbası da eklenecek. Kurban derilerinin satışından elde edilen gelir de eğitime takviye olarak kullanılacak.

İmamoğlu, toplumsal medya hesabından 22 Haziran’da yaptığı davette şunları söylemişti:

“İBB’deki misyonumuzda bu yıl 3. defa sizlerle bir arada Kurban Bayramı’mızı kutlayacağız. Misyonumuza geldiğimizde İstanbul’da hayırsever hemşehrilerimizle sahiden çok hoş bir dayanışma başlattık. Kentimizdeki gerçek gereksinim sahibi ailelere ulaştırılmak üzere kurban bağışlarınızı belediyemizin İstanbul Vakfı’na bağışladınız. Sizlerin sayesinde iki yılda tam 250 bine yakın ailemize hayrınızı ulaştırdık. Vakfımızın kurban bağışının çok kıymetli iki sebebi var. Birincisi, ibadetinizin, inancımızın gerekleri uygulanarak en sağlıklı formda yerine getirilmesi gönlünüz rahat olsun. Başkası ise bu ibadetin büyük bir toplumsal dayanışmaya da fırsat vermesi. Vatandaşlarımız her mevzuda olduğu üzere kırmızı et tüketiminde her geçen yıl ne yazık ki yoksullaşıyor.

‘1 MİLYON MESKEN İSTANBUL’DA YOKLUK ÇEKİYOR’

1 milyon mesken İstanbul’da yokluk çekiyor. 300 binden fazla konuta araştırmalarımıza nazaran hiç lakin hiç et girmiyor. 400 bin konut ise ayda yalnızca bir kere et tüketebiliyor. İşte, İstanbul Vakfı da tam da bu yüzden hakikat aileler ile en hakikat dayanışma ve en uygun ibadet için kurban bağışınızı bize yapıyorsunuz ve biz topluyoruz. Bu bayram siz hayırsever bağışçılarımıza her zamankinden çok gereksinimimiz var. Zira ömür koşulları her geçen gün daha da zorlaşıyor. Her alanda harika fiyat artışları ile ne yazık ki karşı karşıyayız. Bakın daha geçen yıl bir pay bağışı bin 700 yüz lirayken bu yıl bir pay bağışı üç bin 750 liraya yükseldi.

‘BAYRAM İSMİ ÜZERE YAŞANSIN’

O yüzden gelin bu bayram dayanışmayı çok daha yükseklere taşıyalım. Sizlerin kurban bağışlarıyla gerçek muhtaçlık sahibi beşerler için de bayram ismi üzere yaşansın. Bu dayanışmada bizi yalnız bırakmayacağınızı bildiğim binlerce hemşehrimize, insanımıza sesleniyorum. Gelin bu meskenlerin kapısını daima birlikte çalalım. Binlerce insanımızı bu bayramda daima birlikte sevindirelim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.