Hull City Türkiye’ye demir attı

Hull City 2. Lideri Tan Kesler, transfer çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada “Türk olan ve ayrıyeten daha evvel Türkiye’de oynayan birkaç oyuncuyla görüşüyoruz” dedi.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiltere Championship gruplarından Hull City’de 2. Lider Tan Kesler, açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı’nın her vakit İngiltere’de bir kulüp almak istediğini, yaptıkları ayrıntılı araştırmalar sonucunda da en uygun yapının Hull City’de olmasıyla satın alma sürecine geçtiklerini belirten Tan Kesler, şu tabirleri kullandı:

“Hull City’i almak için Acun Beyefendi ile 1 sene evvel karar verdik. Birçok kulübe bakıp, araştırma yaptık. Kendisinin hayali her vakit İngiltere’de bir futbol kulübünün sahibi olmaktı. Zira; kendisinin İngiliz futboluyla ilgili geçmişten kalan çok hoş anıları var. Münasebetiyle İngiltere ile son noktada başladık. Daha evvel Avrupa’nın birçok kulübünden partnerlik teklifleri geldi ancak bu işin en hakikat yapılabilecek yerin Premier Lig, Premier Lig’e en çok oyuncu veren Championship olacağını düşündük. Championship kolay bir lig değil. Münasebetiyle 6 aylık bir süreç, araştırmalar, birçok kulübün finansal yapısını, takım yapılarına baktık. Günün sonunda Hull City ile en sağlıklı, en yanlışsız proje, birebir vakitte da Acun Bey’in her zamanki ideolojisi olan muvaffakiyet, yaptığımız işin bir mana tabir etmesi için Hull City’nin bizimle birleştiğine inandık. Daha sonrasında da satın alma sürecine geçtik.”

“BEĞENDİĞİMİZ OYUNCULARI İNGİLTERE’YE KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İzleyip, beğendikleri oyuncuları transfer etmek için efor harcadıklarını belirten Kesler, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin ligi makus bir lig değil. Bizim ligimiz çok uygun bir lig, yalnızca kıymetli bir lig. Lakin düzgün oyuncuları buluyoruz. Türkiye’ye getiriyoruz. İngiltere’deki fark şu. İngiltere’de kulüpler dar bütçelerle oyuncuları yetiştiriyor ve onlara sahip çıkıyor. Sonrasında satmaya çalışıyor. Biz izlediğimiz oyuncuları almaya çalışıyoruz. Yıllardır Acun Ilıcalı ile birlikte, danışmanlarımız var. Kendileri bize Türkiye’den scouting manasında yardım ediyorlar. Onların yıllardır bu liglerde görüp, inandığı, beğendiği, bizim beğendiğimiz oyuncuları İngiltere’ye kazandırmaya çalışıyoruz.”

“TÜRK OLAN VE AYRIYETEN DAHA EVVEL TÜRKİYE’DE OYNAYAN BİRKAÇ OYUNCUYLA GÖRÜŞÜYORUZ”

Türkiye’de oynayan ve daha evvel Türkiye’de forma giyen birkaç isimle daha transfer görüşmelerinde son evreye geldiklerini söyleyen Tan Kesler, “Türkiye’den birkaç oyuncuyla daha mukavele imzalayacağız. Onları da yakın vakitte açıklayacağız. Görüştüğümüz, muahede kademesinde olduğumuz oyuncular var. Traore yetenekli bir oyuncu. Her ne kadar ufak bir sakatlık sorunu olsa da tedavisini gerçekleştiriyoruz. Ondan çok umutluyuz. Seri var. Uzun bir bekleyişten sonra birçok kulübün peşinde olduğu Seri’yi kulübümüzün projesine ikna etti Acun Ilıcalı… Ozan Tufan, çok özel bir oyuncu bizim için. Çok güzel bir önder, bize çok büyük katkılar vereceğini düşünüyorum. Türk futboluna ve ulusal kadroya tekrar büyük hizmetler edecektir. Çok çalışıyor, çok motive. Bunun dışında 1, 2 oyuncuyla daha son noktaya geldik. Türk olan ve ayrıyeten daha evvel Türkiye’de oynamış birkaç oyuncuyla görüşüyoruz” dedi.

“BU BİZİM İÇİN BİR MUVAFFAKİYET DEĞİL”

İngiltere’de kulüp satın almanın çok kolay olmadığını, Hull City’i resmen satın aldıklarını, sırada da transfer devrinin kapanmasına 1 hafta kaldığına dikkat çeken Kesler, çok fazla destek talihi olmadıklarını lisana getirdi.

Takımın 5 hafta kala ligde kalmayı garantilediğini lakin bunun kendileri için bir muvaffakiyet olmadığını kelamlarına ekleyen Tan Kesler, “Biz kulübü 1 sene evvel almaya karar verdik. Ama İngiltere’deki kulüp devralma süreçleri çok kolay değil. ‘Param var kulüp alayım, kulüp almak istiyorum ben geldim’ deyince olmayan bir süreç. Çok önemli bir filtrelemeden geçiyorsunuz. Sağ olsun Acun Beyefendi geçti, biz de geçmesi için her türlü dayanağı verdik. Sonunda ocak ayının üçüncü haftasında kulübü resmi olarak devralabildik. Bu da transfer için bize yalnızca 1 hafta bıraktı. O süreçte de kulübe çok fazla dokunuş yapamadık. Yapmak istediğimiz oyuncular da o noktaya kadar bizi beklemelerine karşın, artık bir yerden sonra öbür kulüplerle anlaştılar. Hasebiyle biz geldiğimizde 4 destek yaptık. Bu desteklerden sonra da artık döneme kulübü devraldığımız idarenin planlamasının üstüne çıkarak bitirmeye çalıştık. Onlar büsbütün ligde kalmaya odaklı bir ekip kurmuştu. Yaptığımız ufak dokunuşlarla biz ligde kalmayı bitime 5 hafta kala garantiledik. Bizim için bir muvaffakiyet değil. Lakin en azından bu kadar kısa müddette gelişmelerin içerisinde kulübü Championship’te bırakmayı başardık. Bir orta play-offa kadar yükseldik. Ancak, lig çok uzun ve takım yapısı, derinliği çok değerli. O noktalarda sakatlıklar vs. 18, 19’uncu sıralarda ligi tamamlamaya çalıştık. Geçen sene bu türlü sonuçlandı” halinde konuştu.

“HEDEFİMİZ EN MAKUS İHTİMALLE PLAY-OFF’TAN PREMIER LIG’E ÇIKMAK”

Hedeflerinin Premier Lig’e yükselmek olduğuna dikkat çeken Kesler, “Bu dönem gayelerimiz var. Play-off için ekip kurduk. Oraya yönelik bir yapılanma yapıyoruz. Play-off derken yanlış anlaşılmasın, en berbat ihtimalle oradan Premier Lig’e çıkmaya odaklı bir takımımız olacak. Birinci 3’te bizim paraşüt dediğimiz; bir evvelki sene ligden düşüp, yardım alıp, Premier Lig yardımıyla alt ligde rekabet eden, takım kuran ekiplerle da baş başa çaba edebilecek bir takım kurduğumuza inanıyorum. Acun Beyefendi de bu türlü düşünüyor. Çok heyecanlıyız bu konuda” diye konuştu.

“HER MAÇ TRİBÜNDE TÜRK BAYRAĞI AÇILIYORDU”

Hull taraftarının kendilerini çok sıcak karşıladığını belirten Kesler, şöyle konuştu:

“Biz bunu daima söylüyoruz. Kulübü devraldıktan sonra herkes toplumsal medya hesaplarına Türk bayrakları koydu. Tribünde her maç Türk bayrağı açılıyordu ki biz kulübü şimdi devralmamıştık. Acun beyefendi bunların birinci başta koordineli olduğunu düşünüyordu, sonra ne kadar doğal olduğunu fark etti. Sokağa çıktığı anda insan seliyle karşı karşıya kalıyor. Herkes fotoğraf çektirmek istiyor, yorum yapıyor. Premier Lig’e çıkarsak inanılmaz olur. Hull, bulunduğu yer itibariyle küçük gözükse de yüz ölçümü açısından çok büyük. İngiltere’de taraftarı olan, eski ve tarihi bir kulüp. Çok farklı şeyler olabilir.”

“BİZ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDİYORUZ”

Türkiye’den gelecek dayanakları de hissetmek istediklerini tabir eden Tan Kesler, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Biz bunu milliyetçi hislerle yaptık. Ben orada da burada da inanılmaz gururlanıyorum. Devralma sürecinden sonraki dönemde, beşerler bize inanılmaz dayanak veriyor. Vatandaşlarımız, bizim de yurt dışında bir kulübümüz oldu gözüyle bakıyor. Aslında burada maksat büsbütün seyirciyle iç içe olabilmek. İngiltere’deki taraftarlar neden Acun Ilıcalı’yı çok seviyor. Türkiye’de önemli bir güvenilirliği var. Taraftar kitlesi, hayranları var. İngiltere’ye yeni geldiğimizde beşerler bizim kulübü devralırken olan samimiyetimize inandı. Ben de şu an tıpkı şeyi bekliyorum. Biz elimizden geldiğince bu kulübü Premier Lig’e çıkartmak için gayret göstereceğiz. Onlar da bize ellerinden geldiğince dayanak olsunlar. Eleştirsinler fakat her vakit yapan olsunlar. Sonuçta biz Türkiye’yi, onları temsil ediyoruz. Bize çok gurur veriyor. O takviyesi hissetmek istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.