‘Hemen hepsi yapıldı’ diyerek savundu: Bakan Bozdağ’dan KPSS açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Akit TV’de Ankara Kulisi programına katılarak gazeteci Sami Dadağlıoğlu’nun sorularını yanıtladı.

Adalet Bakanı Bozdağ, “Bütün bu adımlar bu olayla ilgili en ufacık bir tereddüde, kuşkuya, gölgeye mahal bırakmayacak biçimde bir soruşturmanın hem idari açıdan Devlet Denetleme Heyeti vasıtasıyla hem de isimli açıdan savcılık vasıtasıyla yürümesi son derece önemli” dedi.

CEMEVLERİNE ATAKLARA TEPKİ

Bozdağ’ın açıklaması şöyle:

“Pek çok değerli evladımızı toprağa vermek zorunda kaldık ve geçmişi âlâ bilenler, bunu yakından yaşayanlar bunun acısını derinden hissederler. Türkiye’nin birliği, beraberliği 82 milyon aziz vatandaşımızın her birinin birliği, huzur, kardeşlik ve barış içinde yaşamasından geçer. Ancak maalesef Türkiye’nin birlik ve dirliğini bozmak isteyenler vakit zaman milletimizin farklılıklarını, vakit zaman milletimizin kimi hususlardaki hassasiyetlerini kaşıdıklarını görüyoruz. Kaşımaya uğraş ettiklerini görüyoruz, eforları görüyoruz ve bunların somut örneklerini görüyoruz. Olağan Ankara’daki cemevlerini akınlar olağanüstü üzücü ve çok net bir formda provokasyon kokuyor. Bu nedenle ben öncelikle bu saldırıyı ve saldırıyı yapanı, ona takviye olanların hepsini şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.”

“HEMEN HEPSİ YAPILDI”

KPSS skandalına ait açıklamada bulunan Adalet Bakanı Bozdağ, “Herhangi bir muhalefet partisi genel lideri yahut siyasetçi yahut kamuoyundan birinin ‘hükümet şunu da yapmalıydı’ diye söyleyebileceği bir şey yok. Çabucak hepsi yapıldı. Kusuru olan varsa hak ettiğinin verileceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.