Geleceğin teknolojisi bu fuarda: 4 liraya 133 kilometre yol yapabiliyor

Geleceğin teknolojisi bu fuarda: 4 liraya 133 kilometre yol yapabiliyor

Haber: Dilek Doğan-Kamera: Melik Nacar

Çevre dostu olan elektrikli araçlarla ilgili birçok sektör profesyonelinin bir araya geleceği Türkiye’nin ilk Elektromobilite Fuarı ”e-drive TURKEY” Yenikapı‘da 2. gününü gerçekleştirdi.

Fuarda, elektrikli ve hibrit araç üreticileri, distribütörleri, şarj operatörleri, ekipman üreticileri, otonom sürüş ve araçlar arası iletişim sistemleri geliştiricileri bir araya geliyor.

Fuarda, scooter ve bisiklet deneyim alanı ile dış alanda yer alacak otomobil deneyim alanı, ziyaretçilerin araçları sadece görmesini değil, aynı zamanda test edebilmesine olanak sağlıyor.

Çevre dostu özellikleri ile de dikkat çeken ”e-drive TURKEY” temasına uygun olarak basılı yaka kartı, katalog veya davetiye kullanımına yer verilmeyerek kağıt kullanımı sıfıra indiriliyor.

Fuarın ana hedeflerinden birisi Türkiye’de e-mobility kavramı konusunda farkındalığı arttırmak ve satın alma tercihlerini etkilemek. Bir diğeri ise
Türkiye’deki araç üreticileri, tedarikçileri, servis sağlayıcıları (enerji firmaları dahil) ve devlet kurumları arasındaki ilişkileri ve işbirliğini güçlendirmek.

Elektrikli araç sektörünün en iyilerini toplayan fuarda en çok dikkat çeken firma ise ‘Silence” oldu.

İspanya’nın Barcelona şehrinde Avrupa Birliği normlarında üretilen ”Silence” marka elektrikli motosikletler, 4 lira maliyetle 133 kilometre yol yapabiliyor. Bu elektrikli motosikletler; aküleri, bataryaları ve motorları dahil hepsinin kendi fabrikalarında üretiliyor olmasıyla İspanya’da tek.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.