“Filenin Sultanları”, Milletler Ligi’nde şampiyonluğa gönülden inanıyor

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi oyuncuları Saliha Şahin, Beyza Arıcı ve Birincinin Aydın, Ankara’nın konut sahipliği yapacağı FIVB Milletler Ligi Finalleri’nde şampiyonluğa ulaşacaklarına inandıklarını söyledi.

Organizasyonda yarın Tayland ile çeyrek finalde karşı karşıya gelecek “Filenin Sultanları”nda Saliha Şahin, Beyza Arıcı ve Birincinin Aydın, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Final etabına çok âlâ hazırlandıklarını belirten Saliha Şahin, “Ankara’da bitireceğimiz için çok memnunuz. Ankara’da çok hoş bir başlangıç yapmıştık. Brezilya ayağını da güzel tamamladığımızı düşünüyorum. Akabinde Kanada etabı oldu. Çok ağır bir tempo ve üst üste maç oynuyorsunuz. Elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum. Ankara’da kusursuz bir seyircinin önünde Tayland ile çeyrek finali oynayacağız. Uygun hazırlandık. Grubuma güveniyorum. Her şeyin güzel olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

“Ankara’da oynayacağımız için motivasyonumuz üst seviyede.” diyen 23 yaşındaki smaçör, “Şampiyon olacağımıza gönülden inanıyorum. Şu an başımda öteki bir seçenek yok.” sözlerini kullandı.

Final etabı öncesi kadroda herkesin maksada kilitlendiğini vurgulayan Saliha, “Takım içinde herkes çok olumlu. Herkes birbiriyle çok düzgün anlaşıyor. Gayemiz her vakit kazanmak.” halinde görüş belirtti.

Beyza Arıcı: “Tayland, çok kıymetli ve tehlikeli bir rakip”

Milli voleybolcu Beyza Arıcı, çeyrek finalde karşılaşacakları Tayland’ın uygun bir takım olduğunu ve dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Ankara, Brezilya ve Kanada etaplarında kuvvetli maçlar oynadıklarını aktaran 26 yaşındaki orta oyuncu, “Finalleri Ankara seyircisi önünde oynamak çok hoş bir fırsat. Etaplar yorucu geçti. Kanada’da kadro oyunu olarak kendimizi daha uygun yansıttık. Finallere hazırız. Tayland, çok kıymetli ve tehlikeli bir rakip. Beklenmedik ve sürpriz işler yaptılar. Çeyrek final katiyen kolay geçmeyecek lakin kazanacağımızı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkentte şampiyonluk kupasını havaya kaldırmak istediklerini belirten Beyza, “Ankara’da seyircilerin önünde beklenen şampiyonluğun geleceğine katiyen inanıyoruz. Madalya ve şampiyonluk için gayret ediyoruz. Beklenti de çok fazla. Bunun farkındayız.” diye konuştu.

Başarılarında ulusal kadrodaki aile ortamının ehemmiyetinden de bahseden Beyza Arıcı, “Aile kavramı ve kadro arkadaşlarına güvenmek çok kıymetli. Çoğumuz altyapılardan beri birbirimizi tanıyoruz. O kavram gün geçtikçe daha çok gelişiyor. Sahanın içinde tıpkı güçte olmak başarıyı getiriyor. Kadro kimyamız çok hoş.” tabirlerini kullandı.

İlkin Aydın: “Ankara’da birinci etaptaki ilgiyi finallerde de bekliyoruz”

Ay-yıldızlı oyuncu Birincinin Aydın, Ankara’daki final etabında voleybolseverlerden büyük dayanak beklediklerini kaydetti.

Tayland ile yapacakları karşılaşma öncesi seyircilere davette bulunan 22 yaşındaki smaçör, “İlk etapta Ankara’da seyircimiz bizi yalnız bırakmadı. Tıpkı ilgiyi finallerde de bekliyoruz. Tayland’ın karşısına en güzel voleybolumuzla çıkmak istiyoruz.” diye görüş belirtti.

Akdeniz Oyunları’ndan sonra kadroya katıldığını vurgulayan Birincinin Aydın, “Çok çalışıyoruz. Her vakit şampiyonluk için ihtimal var. Basamakları teker teker çıkmak değerli. Ankara nitekim çok özel. O seyircinin önünde oynamak farklı bir keyif. Orada oynayacağımız için çok heyecanlıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.