Emine Erdoğan’dan ‘Çevre Ajansı’ açıklaması: Vallahi inanamıyorum, nasıl bu türlü düşünebilirler?

Emine Erdoğan, haziran ayında Etraf Kanunu’nda yapılan değişiklikle tüm Türkiye kıyılarını kapsayan mapa ve şamandıra ihale verme ve işletme yetkisinin kendisinin himayesinde kurulan Türkiye Etraf Ajansı’na verilmesinin akabinde yapılan tenkitlere karşılık verdi.

Dünya Bankası’nın “Sıfır Atık Projesi’ nedeniyle verdiği ödül nedeniyle düzenlenen merasime katılan Hürriyet müellifi Fatih Çekirge’nin “Hanımefendi, ödül için kutluyorum. Ancak biliyorsunuz bir müddettir kimi argümanlar ve taarruzlar var. Malum Türkiye Etraf Ajansı…” biçimindeki sorusu üzerine Erdoğan şunları söyledi:

“Vallahi inanamıyorum. Bunları ortaya atanlara inanamıyorum… Nasıl bir şeydir bu? Bilin ki bu bir ahlaki problemdir. Nasıl bu türlü düşünebilirler… Kurulan ajans, devletin resmi kurumu. Bana nasıl bağlı olabilir?

Benim o ihalelerle ne ilgim olabilir? Devlet tertibinde bu türlü bir şey olabilir mi? Benim etraf için, çocuklarımızın geleceği için yaptıklarım ortada. Epey şey yapıyorum. Sonra bu türlü bir ahlaki sıkıntıyla karşılaşıyorum… İnanın bu bir ahlaki problemdir. Palavra olduğunu tekzip ettik. Kararlar alındı.” (HABER MERKEZİ)

YAZININ TAMAMI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.