Deprem Döneminde Gündemden Düşmeyen Gökhan Zan, Annesine ve Engelli Kız Kardeşine Küfür Edenlere Seslendi

Eski milli futbolcu Gökhan Zan, Halk TV’de çıktığı bir programda deprem döneminden bahsetti. Yaşanan büyük felaketin ardından Hatay’da ilk günden itibaren yardım çalışmalarında yer alan ve sosyal medyada çağrılarda bulunan Zan, programda söyledikleriyle yürek burktu. Annesine ve zihinsel engelli kız kardeşine küfür edenlere seslendi…

Türkiye’nin büyük bir acıyla sarsıldığı deprem felaketinin ardından gündemde en çok dikkat çeken isimlerden bir tanesi Hatayspor yardımcı antrenörü Gökhan Zan olmuştu.

Eski Fenerbahçe kalecisi, şimdiki Hayatspor teknik direktörü Volkan Demirel ile birlikte Hatay’da tüm faaliyetlerde yer almışlardı.

Gökhan Zan sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla, yardım çağrılarıyla ve televizyon canlı yayınlarındaki açıklamalarıyla, felaketin ilk gününden şimdiye kadar tüm süreçte elinden geleni yaptı.

Arama kurtarma çalışmalarının bitmesinin ardından depremzedelerin yanında olduğunu gösterdi.

Hatta Hatay’a giden ve Gökhan Zan’la karşılaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kendisine sımsıkı sarılarak, “Oğlum sen bizi ayağa kaldırdın.” demişti.

Bölgede yaşanan her şeyi anlık olarak aktaran Gökhan Zan, geçtiğimiz gün paylaştığı bir videoda İletişim Başkanlığı ile aralarında geçen yardım konuşmasının detaylarını anlatmıştı.

‘İletişim Başkanlığı yardımcılarından Çağatay Bey beni aradı. Çağrımıza cevap verdi. O zaman kendisine telefonda teşekkür etmiştim. Daha sonra Habertürk kanalında katıldığım programda Çağatay Bey’in sözlerine inandığım için, hemen ilgili makama sayın valilerimize talimat verdiğini her şeyin hızlı şekilde yapılacağını ifade etti. Ben de kendisine inandım. İnanmak zorundaydım, devletin kurumundaki bir insanın halkın yanında olduğunu görmek umut veriyor.’

Bu süreçte kendisine gelen tehditlerden bahseden Gökhan Zan, annesine ve zihinsel engelli kız kardeşine küfür edenlere eslendi.

“Ve beni tehdit eden arkadaşa söylüyorum. Mesaj atan. Anneme, zihinsel engelli kardeşime, aileme küfür eden o insana sesleniyorum…”

‘Benim annemin, babamın isminden, TC kimlik numaramı bularak Çağatay Bey’le WhatsApp yazışmalarımı bulacağını söyledi. Tamam, güzel. Madem ki öyle, o troll kardeşimize söylüyorum. Mesajları değil, sesli aramaları yayınla. Sesli aramaları yayınla. Mesajları da yayınla tabii ki, ama sesli aramaları da yayınla.”’

Deprem esnasında ve sonrasında o bölgede yaşayan insanların nelere şahitlik ettiklerini yeniden vurgulayan Gökhan Zan, herkesi vicdanıyla yüzleşmeye çağırdı.

“Bari bugün biraz insanlık ya. Nasıl insanlarsınız. İnsanda biraz vicdan olur, merhamet olur şu günlerde. Farklı algı yaratarak bir şey elde edemezsiniz.”

‘Biz burada kıyamet yaşamış insanlarız, neyin muhasebesini yapıyorsunuz? Milyonlarca insan mağdur. Biz kıyameti yaşadık. Biz cehennemi yaşadık. Yüzyılın afetini yaşadık. Büyük bir travma yaşadık. Ailelerimizi, şehirlerimizi, ruhumuzu kaybettik. Kültürümüzü, anılarımızı kaybettik. Kimisi yetim kaldı. Kimisinin bacakları, kolları yok. Bari bugün biraz insanlık ya. Nasıl insanlarsınız. İnsanda biraz vicdan olur, merhamet olur şu günlerde. Farklı algı yaratarak bir şey elde edemezsiniz’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir