Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki Seçimlerde Sandıkları Evvela Kadınlara Emanet Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki Seçimlerde Sandıkları Evvela Kadınlara Emanet Edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki Seçimlerde Sandıkları Evvela Kadınlara Emanet Edeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nden partisinin Adana, Hakkari, İstanbul, Manisa, Malatya Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan kongrelerinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

”Bugün 7 ilimizde birden gerçekleştirdiğimiz Kadın Kolları Kongrelerimiz hayırlı olmasını diliyorum. 6. Olağan Kongremizi ise 8 Mart’ta gerçekleştireceğiz.

Türkiye’nin tüm kazanımlarında sizlerin de emeği, katkısı, imzası vardır. Ülkemizde kadınların siyasette gerçek anlamda ve yaygın şekilde söz sahibi olmaları her kademede görev üstlenebilmeleri bu mücadele sürecinde gerçekleşmiştir. Bugün AK Parti Kadın Kolları 5 milyon 300 bini aşan üye sayısıyla diğer tüm siyasi partilerin üye sayısının toplamına yakın bir güce sahiptir. Birileri sadece kadının adını kullanır bedenini istismar eder. Biz her alanda kadınlarımızı hak ettikleri yere getirmenin gayreti içinde olduk. Ülkemizde yıllarca köhne bir zihniyet başörtülü diye kızlarımızı okula sokmadı. Kamuda istihdam edilmelerini engelledi. Özel sektörde horladı hatta sokakta küçümsedi. Kadınlarımız eğitimde fırsat eşitliğine hakiki anlamda bizim dönemimizde kavuştu. Kadınlarımız mecliste en yüksek temsil oranına yine bu dönemde erişti. Halen TBMM’deki AK Parti gurubunda 54 kadın milletvekilimiz görev alıyor. Öğretmenlerin yüzde 60’ı akademik kadroların ve yargı mensuplarının yarıya yakını, kamudaki istihdamın yüzde 40’ı kadınlardan teşkil ediyor” dedi.

”KADINLARIMIZIN NEREDE NASIL BİR SIKINTISI VEYA TALEBİ VARSA HEPSİNE DE KULAK VERDİK”

”Kayıt dışı çalışan kadınlarımızın yarı yarıya azalmasını sağlayarak hak kayıplarını önledik. Kadınlarımızın nerede nasıl bir sıkıntısı veya talebi varsa hepsine de kulak verdik çözümü için çalıştık. Anne olarak başımızın tacı kardeş olarak canımızdan bir parça eş olarak hayat arkadaşımız evlat olarak gözümüzün nuru olarak gördüğümüz kadınlarımız için bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.

Çevrelerindeki kadınlara yönelik taciz, tecavüz, baskı, tehdit, şiddet olaylarını görmezden gelenlerin istismar siyasetinin sonu gelmiştir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu rezilliklerin de üstü örtülemiyor. Bu tabi bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Gönlünü kazanmadığımız desteğini almadığımız tek bir hanım kardeşimizi de bırakmayacağız. Kale içeriden fethedilir. Biz kadınlarımıza kendimizi en doğru şekilde anlatıp onların gönlünü kazanırsak diğer aile fertlerini zaten saflarımıza çekmiş oluruz. 2023 seçimleri var. Türkiye için hayati dönüm noktası olan 2023’ü sadece biz değil karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor. 18 yılda her alanda ülkemizin elde ettiği kazanımları koruyabilmemizin yolu milletimizin desteğini bir kez daha alabilmekten geçiyor” -diye ifade etti.

”ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE SANDIKLARI EVVELA SİZLERE EMANET EDECEĞİZ”

”İnşallah önümüzdeki seçimlerde sandıkları evvela sizlere emanet edeceğiz. Kadın Kolları’mız seçimlerde kurulacak 271 bine yakın sandık için 813 bine yakın kadın sandık kurulu üyesi sözü verdi. Sandık kurulunda vazife üstlenecek hanım kardeşlerimizi de şimdiden belirlemeliyiz. Bu vesileyle salgın dönemindeki faaliyetlerinizle kongre sürecindeki gayretlerinizle AK Parti kadın kollarının bir hayat okulu olduğunu gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Hükümetlerimiz döneminde kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizin odağında hep aile yer almıştır. Kadının sarıp sarmaladığı veya sarmaladığı şefkati ve dirayeti ile kucaklamadığı bir ailenin dağılıp gitmesi kaçınılmazdır. Batıda ailenin çöküşü kadının metalaştırılıp bu kutlu vazifeden uzaklaştırılmasıyla başlamıştır. Televizyonuyla, filmiyle, müziğiyle, internetiyle ve nice mecralarıyla ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor. Biz kadınlarımızın iş hayatında yükselirken de ailelerine sahip çıkmayı sürdürebileceklerine yürekten inanıyoruz. Bazıları bunların birbirinin alternatifi gibi biri olduğunda diğeri ortadan kalkacakmış gibi göstermenin gayreti içindeler. Bunlar Türk kadınını tanımıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde eğitim ve kültürle birlikte aileyi de önceliklerimizin en başına yerleştirerek bu hakikatleri cümle aleme göstereceğiz. Gençlerimize en az 3 çocuk mümkünse daha fazla çocuk tavsiyesinde bulunuyoruz. İşte geçtiğimiz günlerde 2020 nüfus istatistiklerimiz yayınlandı. Ülkemizin nüfusu 84 milyona yaklaşmakla birlikte nüfus artış hızımızın yarı yarıya düştüğünü gördük. Nüfusumuz azalmaya dahi başlayabilir. Avrupa ülkeleri bu tehditle uzunca bir süredir karşı karşıya. Türkiye’nin aynı akıbete uğramasına izin vermeyeceğiz. Bu iş öyle parayla pulla olmaz. Aileyle sahip çıkmaktan geçiyor” diye ifade etti.

İLİşKİLİ HABERLER Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Macron'a Tarihi Ayar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Macron’a Tarihi Ayar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vladimir Putin İle Telefonda Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vladimir Putin İle Telefonda Görüştü

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Belli Oldu

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Belli Oldu

İLİşKİLİ GALERİLER Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’ye Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Acı Haber! Programını Yarıda Bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Acı Haber! Programını Yarıda Bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mart Ayında Başlayacak Olan Normalleşme Sürecinin Detaylarını Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mart Ayında Başlayacak Olan Normalleşme Sürecinin Detaylarını Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Kriteri Yerine Getiren Restoran ve Kafeler Açılacak Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Kriteri Yerine Getiren Restoran ve Kafeler Açılacak Dedi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*