Cinsel ilişki öncesi sakın bunları yemeyin!

Cinsel ilişki öncesi sakın bunları yemeyin!

SOSİSLİ SANDVİÇLER

Paylaş

SOSİSLİ SANDVİÇLER

Sosisli sandviçler ve şarküteri ürünleri seks öncesi tercih edilmemesi gereken besinlerin başında geliyor. Bu yiyecekler yüksek doymuş yağ içeriği ile penis ve vajinal arterleri tıkıyor ve seksi zaman içinde olumsuz etkilediği biliniyor. Daha sağlıklı bir alternatif olarak balık sandviçleri ya da tacoları tercih edebilirsiniz. Omega-3 yağ asitleri, cinsel uyarılma için bir nimet olan kardiyovasküler sisteme yardımcı olur.

NANE

Paylaş

NANE

 Nane ağız kokusu için muhteşem olabilir fakat seks öncesi tercih etmemelisiniz. Neden mi? Çünkü nanedeki mentolün testosteron seviyelerini düşürdüğü ve seks dürtüsünün düşmesine neden olduğu belirtiliyor. Aynı şekilde nane aromalı sakızı çiğnemek daha da kötüdür, çünkü çiğnemek vücudunuza hava getirir ve geğirmenize neden olur. Seksten önce nane şartsa, nane çayını deneyin. Nanen çayı mentol açısından nispeten düşük ve sindirim için sakızdan daha iyidir.

SODA-MADEN SUYU

Paylaş

SODA-MADEN SUYU

Soda ve maden suyu da dahil olmak üzere kabarcıklı her içecek, sizi gazlı ve şişirilmiş yapabilir. Daha iyi bir içecek için, ruh halinizi artıran , odaklanmayı geliştiren ve vücutta daha iyi kan akışını destekleyen şekersiz çayı tercih edin, seks öncesi için ideal bir seçenektir.

PATATES KIZARTMASI

Paylaş

PATATES KIZARTMASI

Sosisli sandviçlerde olduğu gibi, patates kızartmasındaki trans yağ, testosteron seviyelerini ve dolaşımı olumsuz etkileyebilir. Patates kızartmasının yüksek tuz içeriği, yüksek tansiyonu olan erkeklerin performansını olumsuz etkiler. Sağlıklı insanlar için, sodyum o kadar da seksi olmayan şişkinlik hissine neden olabilir. Patates için can atıyorsanız, onun yerine fırında pişmiş halini tercih edin.

Paylaş

En azından bu gece tofu alışkanlığınıza ara vermeyi düşünün. Uzmanlar tarafından yüksek miktarda bitki bazlı fitoöstrojenler ile soya bazlı yiyeceklerin çoğunun östrojen seviyelerini yükseltebileceği söyleniyor. Ve ekstra östrojen, kadınlarda ve erkeklerde cinsel dürtü hırsızıdır. Vejetaryen dostu bir alternatif olarak biraz yumurta hazırlayın. B5 ve B6 vitaminleri bakımından zengin olan kahvaltılık temel besin maddesi stresle savaşır ve daha sağlıklı bir libido için hormonları dengeler.

KONSERVE YİYECEKLER

Paylaş

KONSERVE YİYECEKLER

Tüm konserve yiyeceklerin yüksek sodyum seviyeleri, vücudunuzun sıvı tutmasına neden olduğu için gaz yapmanıza neden olabilir. Eğer illa tüketecekseniz en azından içindekileri bir süzgeç yardımıyla iyice yıkayın ya da tuzu biraz eritmek için yiyeceği yaklaşık 20 dakika suda bekletin.

YULAF EZMESİ KASELERİ

Paylaş

YULAF EZMESİ KASELERİ

Hiç şüphe yok ki, bu kahvaltı seçeneğinin çok sayıda sağlık yararı var. Aslında, yulaf ezmesi vücudunuzun, cinsel dürtüleriniz için iyi olan, serotonin olarak bilinen stres azaltıcıyı üretmesine yardımcı olur. Ancak tek bir oturuşta büyük bir kaseyi yemeniz ters etki yaparak cinsel isteği azaltabilir. Ayrıca, yulaf ezmesinin yüksek lif içeriği de bu hoş olmayan, gazlı hislere neden olabilir.

YEMEKTEN SONRA MEYVE

Paylaş

YEMEKTEN SONRA MEYVE

Meyveler, onları geride tutan sindirimi yavaş bir yemek olmadığında oldukça çabuk sindirilir. Bu gecikme süresi şişkinlik, kramp ve bağırsak sorunları gibi karın sorunlarına neden olabilir. Meyve için ağır bir yemekten sonra en az iki saat bekleyin.

yemek besin yatak odası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.