BBC, ‘Manchester United çöptür’ KJ’si için özür diledi

BBC’de Annita Mcveigh’in sunduğu dün saat 9.30’da yayınlanan haber bülteninde ekranın altında ‘Manchester United are rubbish’ (Manchester United çöptür) sözünün yer aldığı KJ izleyicilerin yansısını çekti.

Toplumsal medyada birçok kullanıcı bildiriye reaksiyon gösteridi.

BBC’den hususla ilgili yapılan açıklamada, “Test hedefli KJ eğitimi sırasında, birkaç saniyeliğine canlı programa yansıyan teknik bir aksaklık oldu. Yayında ortaya çıkan bu durum için özür dileriz” denilirken,

Annita Mcveigh

haber bülteninin sunucusu Annita Mcveigh ise yanılgının bir çalışanın KJ’yi kullanmayı öğrenirken ve rastgele şeyler yazarken meydana geldiğini söyledi.

Mcveigh, “Biraz evvel, kimileriniz Manchester United hakkında yorum yapan haberlerle birlikte ekranın alt kısmındaki şeritte epey sıra dışı bir şey fark etmiş olabilirsiniz ve umarım Manchester United taraftarları buna gücenmemiştir. Bir çalışanımız, KJ’yi nasıl kullanacağını ve kayan metin koymayı öğrenmek için eğitim alıyordu, önemli olmayan rastgele şeyler yazdıkları sırada bu yorum ortaya çıktı. Bunu gördüyseniz, gücendiyseniz ve Manchester United taraftarıysanız özür dilerim. Lakin muhakkak bu bir küsurdu ve ekranda görünmesi amaçlanmamıştı.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.