Az Kalorili Diyet Yemekleri

Fazla kiloların kış mevsiminde başa bela olduğunu biliyoruz. Hem doyuracak hem de az kalorili diyet yemekleri sayesinde işlerin daha da kolay olması mümkün. Yine de bu besinlerin çok fazla tüketilmesinin sakıncalı olduğunu da belirtmek gerekecektir. Her yemekte olduğu gibi kalorisi düşük olan besinlerde de dengeli bir beslenme sağlamak gerekmektedir.

  • Mercimek Köfte

Mercimeğin genel olarak hızlı bir şekilde doyurduğu bilinmekte. Bunun da en önemli sebebi bulgurdan yapılıyor olması. Mercimek köftesinin marul ile birlikte tüketilmesi hazmı da kolaylaştırmaktadır. Ayrıca köftelerin olabildiğince az yağlı yapılması gerekecektir.

  • Sebzeli Omlet

Yumurtanın ne kadar besleyici olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde yumurtanın kalori oranının da çok düşük olduğu bilinmektedir. Sebzeli omlet sayesinde hem az kalori alınabilecek hem de doyurucu bir yemek olduğu için sık acıkmalar da engellenebilecektir.

  • Brokoli Salatası

Mükemmel bir ara öğün olarak tercih edilebilecek olan brokoli salatası, özellikle kış mevsimlerinde sofradan eksik edilmemesi gereken bir salata türüdür. Brokoliler iyice haşlandıktan sonra soğumaya bırakılmalı ve üzerine çırpılmış yoğurt ile birlikte limon suyu eklenmelidir. Az tuz da isteğe bağlı olarak eklenebilecektir. Fakat tuzun su tutma özelliğinden dolayı eklenmesi pek önerilmemektedir.

  • Somon Balığı

Fırında da yapılabilecek olan somon balığı az kalorili diyet yemekleri içerisinde yer alıyor. Özellikle akşam yemeklerinde yanında salata ile birlikte tercih edilebilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*