Antalya’dan geldi… Sokak sokak dolaşıp şizofreni hastası kardeşini arıyor

Antalya’da yaşayan Abdullah Altun şizofreni hastası olan 34 yaşındaki kardeşi İrfan Altun’u tedavi için getirdiği İstanbul Sultangazi’de hastaneye götürdüğü esnada bir anlık dalgınlık sonucunda kaybetti.

Günlerdir kardeşinden gelecek hoş haberi bekleyen Altun sokak sokak gezerek elindeki afiş ile kardeşini arıyor.

“AKLİ İSTİKRARI YERİNDE DEĞİL”

Kardeşini bulan ya da haber alan bireye 10 bin TL ödül vereceğini belirten Altun “Kardeşim şizofreni hastası ayın 8’inde tedavi gayesi ile İstanbul’a getirdim saat 13.00 sıralarında meskenden çıktık ve tedaviye gidiyorduk. Teyzem yanımdaydı kendisi geride kalınca ona yardım etmek istedim o esnada bir telefon geldi ve bu esnada benim dikkatim dağıldı. Kardeşimi kuzenim ile sanıyordum o ise benimle sanıyormuş telefonu kapatınca kardeşimin kaybolduğunu fark ettim. O günden beri arıyorum ve bakmadığım yer kalmadı. Birinci günler telefonlar gelmeye başladı umutlandık lakin her gittiğimiz noktada kendisi bir adım önde olduğu için bulamadık. Son günlerde telefonlarda kesilince umudum kesilmeye başladı. Akli istikrarı yerinde değil ve nasıl yaşıyor nasıl geçiniyor aklım almıyor” dedi.

“10 BİN TL ÖDÜL VERECEĞİM”

Abdullah Altun “Buradaki mahallî basındaki arkadaşlar ile irtibat kurduk sağ olsunlar ellerinden gelen yardımı bizden esirgemediler ve bütün fotoğraflarını paylaştılar. Birinci günlerde hassas vatandaşlardan telefonlar geliyordu ancak kardeşimi ararken arayıp kardeşini bulundu mu diyerek dalga geçenler ve telefonu yüzüme kapatanlar oluyor. Benim aslında uyku nizamım kalmadı yemekten kesildim üstüne bu türlü istikrarsız beşerler ile karşılaşıp benimle alay etmeleri sahiden çok üzüyor. Kendisinin hala buralarda olduğuna eminim ve onu bulana kadar da gitmeyeceğim. Kâfi ki bir an evvel onu bulayım onun için tüm gücümü kullanıp sonuna kadar aramaya devam edeceğim. Ben yalnızca izleyenlerden yardım istiyorum. Şayet kardeşimi bulan olur ve bizimle irtibat kuranlar olur ise kendisine 10 bin TL ödül vereceğim. Kardeşimi görenler lütfen benimle irtibat kursun Allah isteği için’’ formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.