Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 4175 işçi alımı tercihleri nasıl yapılır? İşte müracaat ekranı 2022

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 4175 kontratlı işçi alımı imtihan sonuçları, 6 Mayıs 2022 tarihinde açıklanmıştı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı kontratlı işçi alımı tercih kılavuzu, 20 Mayıs 2022 tarihi prestijiyle bakanlığın internet sitesinden yayınlandı. Ayrıyeten adayların 20 tercih hakkına sahip olduğu bildirildi.

İmtihanda asil olarak tercih hakkı kazanan adayların tercih süreçleri, 27 Mayıs 2022 Cuma gününe kadar devam edecek.

Şimdi işçi alımı için tercihte bulunamayan adaylar, Aile Bakanlığı kontratlı işçi alımı tercihlerinin nasıl ve nereden yapılacağını merak ediyor.

Pekala 2022 Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı işçi alımı tercihleri nasıl ve nereden yapılır? Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı işçi alımı tercih sonuçları ne vakit açıklanır? İşte tercih kılavuzu ve müracaat ekranı…

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı işçi alımı tercihleri nasıl ve nereden yapılır?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 4175 kontratlı işçi alımı tercih müracaatları, 20-27 Mayıs 2022 tarihleri ortasında https://personel.aile.gov.tr/ adresi üzerinden e-posta ve şifre bilgileri girildikten sonra yapılabilecek.

Adaylar, en fazla 20 tercih yapabilecek olup ayrıyeten tercihlerine yerleşememesi halinde 20 tercih dışında boş kalan yerlere tercih dışı sistem tarafından yerleştirmeyi isteyip istemediğini belirtebileceklerdir.

Tercihler sisteme kaydedilip onaylandıktan sonra tercih formunun çıktısı alınarak imzalanacak ve tercihlerinden birine yerleşen adaylar atamaya temel evrakları ile birlikte teslim edecektir.

Adaylar, muvaffakiyet puanı üstünlüğü aslına nazaran ve tercihleri doğrultusunda sistem tarafından yerleştirilecektir. Yerleştirme süreçleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar için atamaya temel istenilen dokümanlara ait ayrıyeten duyuru yapılacaktır.

Not: 1- Adayların Meslek kapısı üzerinden bildirilen cep telefonlarına kullanıcı ismi ve şifresi gönderilmektedir.

2- Adayların Meslek kapısı üzerinden bildirilen e-posta ve cep telefon bilgilerinde değişiklik olması halinde aşağıda yer alan irtibat telefonlarını aramak suretiyle bilgilerini güncelleyebilecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.