Abdülkadir Selvi’nin kaynağı Selvi’yi yalanladı

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi 25 Ağustos’taki yazısında Optimar’ın anketini yazdı. Abdülkadir Selvi bu anketinde en beğenilen siyasetçi anketinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın birinci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ise yedinci sırada olduğunu yazdı.

Abdülkadir Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:
“Televizyon programlarında gündemi yorumlayan Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar’ın araştırması 12-15 Ağustos’ta Türkiye genelinde 2 bin kişi üzerinde yapılmış. En beğenilen siyasetçi anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan açık ara birinciliğini sürdürüyor. Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 30.8 olurken, Mansur Yavaş’ı işaret edenlerin oranı yüzde 13.6 çıkıyor. Onu yüzde 10.5’le Kemal Kılıçdaroğlu takip ediyor. Kılıçdaroğlu yükselirken, Ekrem İmamoğlu ise yüzde 3.6’yla yedinci sıraya gerilemiş durumda.”

Abdülkadir Selvi’nin kaynak olarak gösterdiği Optimar araştırma şirketinin sahibi Hilmi Daşdemir ise Habertürk’te katıldığı programda Abdülkadir Selvi’nin tam tersi Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu söyledi.
İşte o program:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.