XİAOMİ EKRAN KORUYUCU TAVSİYELERİ

XİAOMİ EKRAN KORUYUCU TAVSİYELERİ

Bilindiği üzere hayatımıza giren yüzlerce yeni teknoloji mevcuttur. Bu yeni teknolojiler zaman içerisinde değişiklik gösterse de, birçoğunun gelişi ve insanların hayatlarına girişi normal bir biçimde olmamıştır. İnsanlar geçmiş yıllardan beri teknolojinin hayalini kurmuş ve hayalini kurduğu teknolojiler üzerine ciddi çalışmalar yapmaya başlamıştır. Da Vinci ile başlayan mekanik teknolojisinin temeline gidersek, aslında Artuklu Devleti içerisinde Kürt bir âlime kadar uzanan bir ilmi silsile mevcuttur. Bu ilmi silsile hep insanların gelişimini ve insanlara hizmet amacıyla üretilen teknolojilerin, her zaman insanların kullanımına sunulması ile bir ortak düşünce havuzu oluşturmuştur. İşte insan oğlunun teknoloji ile imtihanı o yıllardan başlamış ve son geldiği nokta ise sanayi 4.0 devrimi gerçekleşmeye başlayacak olan yeni robotik ve sibernetik çağıdır. İşte bu çağda insanların artık dünyayı el kadar teknolojik cihazların içine sığdırmaya başladığı anda, birçok akıllı telefon modeli piyasalarda dolaşmaktadır. Bu akıllı telefon modelleri içinde en güzel ve şık tasarıma sahip olanı şüphesiz XİAOMİ marka akıllı telefonlardır.

Şüphesiz bu XİAOMİ marka akıllı telefonun genellikle ekranının zayıf olduğunu birçok kullanıcısı söylemektedir. Birçok kullanıcısı da bu XİAOMİ marka telefonun ekranının daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı çalışabilmesi için çareler üretmekte, hatta bu çareleri genellikle internet ortamındaki verilerden ve yazılardan aramaktadır. İşte bizler sizlere XİAOMİ marka akıllı telefonların ekranlarını korumanın yollarını kısaca anlatacağız. Öncelikle bu telefonun bir özelliği gelişmiş bir yazılım mimarisine sahip olmasıdır. Ancak üreticilerin aynı hassasiyeti telefonun dış aksamı üzerine pek göstermedikleri bilinmektedir. XİAOMİ marka telefonlarda ki en büyük problemin genellikle en ufak bir düşme de ekranının bozulması veya hafif bir darbe de çatlıyor olmasıdır. Bu durumun telafisi için birçok XİAOMİ kullanıcısı çeşitli çareler üretmekte olsa da, tam başarılı sonuçlar alamamaktadır.

Ancak XİAOMİ marka telefonların ekranlarının zarar görmelerini engelleyici bir yöntem vardır. O da güzel bir ekran koruyucu sentetik şeffaf maddedir. Bu maddeleri sakın ola ki, başka maddeler almamalısınız. Bu markanın ekranını en iyi koruyan ekran koruyucu maddesi SİLİSYUM VE KARBON karışımlı ekran koruyucular olmaktadır. Silisyum ve Karbon karışımı ekranların en iyi özellikleri sağlamlıkları ve dayanıklı olmalarıdır. İnce bir yapıya sahip olsalar da, her türlü fiziksel baskı ve şarta maruz kalmaları durumunda telefonu oldukça iyi koruyan bir yapıları vardır. Telefonlar genel olarak ekranları zayıf imal edilirler. Birçok akıllı telefon üreten şirket, ekranlardan maliyeti kısarak hem ucuz telefon üretme hem de müşterisine daha verimli telefonlar sunma derdine düşmektedir. Bu sebeple birçok telefon şirketi, akıllı telefonların yanında mutlaka ekran koruyucu tabakalarda vermektedir. Ancak bazı durumlarda bu ekran koruyucularda pek işe yaramamaktadır.

Böyle durumlarda telefon üreticileri Silisyum ve Karbon yerine, Plastik ve Kadmiyum karışımı daha sert ancak ağır ekran tabakalarını müşterilerine sunmaktadır. Ancak bu ekran koruyucu tabakaların bir dezavantajı ise, içinde kadmiyum olmasından ötürü ekranı ıslak zamanlarda kısa devre ettirebilme özelliğidir. Bilindiği üzere plastik yalıtkan ancak kadmiyum oldukça iletken bir madde olduğu için, su ile temas ettiği sırada plastiğin yalıtkanlık özelliği kalmamaktadır. Bu yalıtkanlık özelliği su ile beraber kaybolunca, kadmiyum atomları suyu bir iletken görevi ile kullanmaktadır. Bu durumda telefonun pilinden ekrana giden nano besleme alanları kısa devre edebilir. Bu da telefonun bir anda ekranın kararmasına hatta sigortasının atmasına bile sebep olabilir. Böyle bir ekran koruyucu tabakayı yağmurdan kesinlikle korumak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir