WordPress Siteniz İçin En İyi 3 İletişim Formu

WordPress Siteniz İçin En İyi 3 İletişim Formu

Web siteniz neyle ilgili olursa olsun, iletişim formu mutlaka işinize yarayacaktır. Hem ziyaretçileriniz, hem de sizin için oldukça önemli olan iletişim formu, pek çok avantaj sağlayacaktır. WordPress siteniz için en iyi 3 iletişim formu önerisi vermeden önce, iletişim formu nasıl avantajlar sağlayacak ondan bahsedelim.

Sitenize ekleyeceğiniz iletişim formu, sizi ziyaretçilerin gözünde ulaşılabilir kılacaktır. Sitenizi ziyaret edenler, bilgi almak, görüş ve öneri bildirmek için iletişime geçmek istediklerinde size kolayca ulaşabileceklerinin farkında olacaktır.

İletişim formu yoluyla sizinle iletişime geçen ziyaretçilerinizle ilgili bilgi alabilirsiniz. Çeşitli analizlerde kullanmak üzere ziyaretçilerinizden iletişim formu aracılığıyla bilgiler elde edebilirsiniz. Site ziyaretçilerinizin profilini görerek, kimlere hitap ettiğinizi analiz edebilirsiniz.

Sitenizde e-posta adresini paylaşmak zorunda kalmazsınız. Böylece istenmeyen posta yoğunluğunun önüne geçmiş olursunuz.

Ziyaretçileriniz ve sizin için kolaylıklar sağlayan, WordPress siteniz için en iyi 3 iletişim formu arasında ilk yer vereceğimiz Contact Form 7 ile başlayalım.

Contact Form 7

En çok kullanılan popüler iletişim formlarından biridir. Bu form, e-posta adreslerini çeşitli şekillerde biçimlendirip özelleştirmeye olanak tanıyor. WordPress.org sitesinde Contact form 7, 5 yıldız almış ayrıca eklentinin 3 milyonu aşan indirme sayısına sahip olduğunu bildirmekte fayda var. Bu eklenti Türkçe dil desteği sayesinde çok fazla tercih ediliyor.

Ninja Forms

WordPress sitelerinde en fazla kullanılan eklentilerden biri de Ninja Forms. Bu eklenti, yalnızca bir iletişim formu olarak adlandırılamaz. Abonelik formu, görüş bildirme özelliği ve anket oluşturma özelliği ile iletişim formundan daha fazla özellik taşıyor. Bu eklentide Türkçe desteği bulunmuyor.

Jetpack

WordPress siteniz için en iyi 3 iletişim formu içerisinde üçüncü sırayı Jetpack alıyor. Bu eklentinin Türkçe dil desteği olması kullanıcıları memnun eden bir özellik… Bu eklenti de Ninja Forms gibi e-posta aboneliği oluşturma, özelleştirilebilir e-posta listeleri hazırlama imkânı sunuyor. Aynı zamanda çeşitli sosyal medya platformlarında oturum açıp yorum yapma özelliği de sunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*