Kredi Kartı Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

Borç transferleri bankalar için oldukça fazla tercih edilen bir uygulama. Birden fazla borcunuz bulunuyor ise hepsinin tek bir bankanın çatısı altında toplanmasına imkan sağlayan bu işlem bankalar arasında bir rekabette oluştumaktadır. Çünkü sizin birden fazla bankaya borcunuz var ise borç transferi yapmak istediğinizde tek bir banka ile çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda diğer bankaların müşteriyi kaybetmesi anlamına gelmekte.

Borçların tek bir yerde toplanması isminin verildiği kredi kartı borç transferi, sizlere birçok teklif sunmakta. Size uygun olarak bir ödeme planı yapılacağından borçlarınızı her bankaya teker teker ödemek yerine, tek bir banka üzerinden tek bir ödeme yapabiliyorsunuz. Müşterileri kendi bankalarına çekmek isteyenler için ise güzel bir gelir anlamına geliyor.

Borç transferi için bankaya başvurduğunuzda eğer başvurunuz onay alırsa bankalar iki türlü işlemde bulunur. İlki size nakit olarak parayı teslim eder. Nakit para ile beraber siz tüm borcunuzu kapatmış olursunuz. İkinci yöntem ise bankalarınız borcunuzu kapatabilir Borçlarınızı ise bankalar kendi faizini ekleyerek yapılandırır. Borç transfer işleminde bulunurken faiz oranı ekleneceğini de unutmamalısınız.

Borç Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarınızı transfer etmek istiyorsanız birden daha fazla bankada borcunuz olması gerekmekte. Bu borcunuzu ödeme durumunuz olmadığında bankalar size borç transferi alternatifi sunuyor. Fakat her bankada borç transfer işlemi yapmamakta. Borç transferini onaylayan bir banka belirlediğiniz zaman borç transfer işlemlerini başlatabilirsiniz. İlgili bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek ya da bankanızın en yakın şubesini ziyaret ederek kredi kartı borç transferi konusunda detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Borç transferi konusunda bankalar müşterilerin geçmiş banka borç durumlarını zamanında yatırıp yatırmadığını kontrol etmekte. Bu borçlarda eğer herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmazsa yani kredi notunuz gayet yeterliyse borç transferi işleminiz ilgili bankaya gerçekleşir.

Borç transferi için bankanız sizden nüfus cüzdanı, adres bilgisi ve son dönemlerde yatırmış olduğunuz fatura bilgilerinizi istemekte. Ama en önemli belge ise beyannamedir. Eğer aylık ödeme tutarı gelir beyanınızdan fazla çıkarsa büyük ihtimalle başvurunuz red cevabı alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*