Karşı Cinsle Cinsellik Hakkında Konuşma Tavsiyeleri

Özellikle gençler için en önemli noktaların başında gelen cinsellik sohbetlerine değinmek gerekiyor. Uzun süren arkadaşlıklar, flört dönemleri ve cinsel ilişki için uygun bir altyapıya rağmen konunun buraya gelememesi ciddi bir handikap yaratabiliyor. Bu gibi durumlarda ise durumu biraz daha profesyonel bir gözle tahlil etmek gerektiğini düşünüyoruz.

Öncelikle cinsellik toplum arasında halen daha bir tabu gibi görünmesine rağmen bunu kafanızdan çıkarmalısınız. Karşınızdaki ile kişisel bir sohbet söz konusu iken karşı cinsle cinsellik konuşmaktan çekinmeyin.

Bu ayıp olmadığı gibi karşılıklı güven dengesinde de önemli bir faktördür. Elbette ki iki lafın birisinin seks olması karşı tarafta yaratacağı intiba neticesinde olumlu sonuçlar doğurmaz. Olayı biraz daha pozitif bir noktaya çekebilmek için daha toplumsal ve genel konu başlıklarına yoğunlaşabilirsiniz.

Cinsellik Hakkında Ne Konuşulabilir?

Cinsellik hakkında konuşmak istediğiniz kişiyle tam olarak amacınızı belirlemeniz önemli bir unsur. Zira arkadaşınızla konuşuyorsanız konunun gidişatı buna göre şekillenecektir. Fakat flörtünüzle bu bağlamda bir sohbet edecekseniz konunun başlangıcı için cinsel tercihler öne çıkabilir. Çevrenizde var olan bir kişinin cinsel yönelimi hakkında başlayan sohbetin sizin kendi yönelimlerinizle sonuçlanması mümkündür.

Ayrıca bu durum karşınızdaki partnerin size ne kadar açık olacağını veya bu noktalarda ne gibi bir düşünceye sahip olacağını anlama fırsatı verir. Yapmanız gereken tek şey özgüveninizi yüksek tutmak ve tamamıyla saygılı şekilde konuyu açmaktan geçiyor. Kadınların en az erkekler kadar seks hakkında konuştuklarını unutmayarak karşı cins hakkında önyargıya kapılmamalıyız.

Aynı durum kadınlar için de geçerliliğini koruyor. Her erkeğin sürekli seks düşündüğü konusunda empoze edilen basmakalıp fikirleri bir kenara atmak gerekiyor. Erkeklerin cinsellik hakkında konuşmak istedikleri kadınlar diğerlerinden ayrılan bir kıstas olarak görülebilir.

Çoğunlukla bu durum flört ile özdeşleştirilebilir. Son derece yoğun geçen bir sohbet olmadan tüm konunun cinsellik merkezinde toplandığını düşünürsek negatif bir algı oluşması muhtemeldir. Ancak gayet hoş bir sohbetin gidişatını cinselliğe getirecek faktörün elinizde olduğunu da unutmamalısınız. Karşınızdakinin erkek ya da kadın olması bu bağlamda bir farklılık yaratmıyor. Karşı cinsle cinsel hayat üzerine konuşmak düşündüğünüz kadar katı ve olumsuz bir durum değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir