Geleceğin Mobil Bankacılığı: Yayproto Mobil Blockhain Ödeme Sistemi

Geleceğin Mobil Bankacılığı: Yayproto Mobil Blockhain Ödeme Sistemi

İnsanların Bitcoin ve Etherum üzerinden kazanç elde etmelerini sağlayacak türde birçok blockhain yazılımının piyasada olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır. Ancak şu da var ki, birçok kripto para yazılımcısının en büyük derdi mobil olarak bu madencilik işlemini sağlam havuzlarda yapamamak. Bu durum birçok yazılımcı için günümüzde bile hala büyük bir sıkıntı iken, geçmişte de oldukça büyük sıkıntılar yaratmaktaydı. İşte Yayproto denilen yazılım bu problemleri hızlı bir biçimde ortadan kaldırmayla işe başlıyor. Mobil programcılık, özellikle de android yazılımların geçmişten günümüze hızla geliştiği bir dönem de, mobil bankacılığında gelişeceğini düşünmek sanırım yanlış olmazdı.

Son dönemlerde kripto para denilen sanal paraların hızlı şekilde piyasada dolaşmaya başlaması, ve aynı şekilde bankaların bu kripto paralar ile çok zor durumlara düşmesi kolay öngörülebilir bir durum değildir. Zaten kripto para dediğimiz sistemler, dolaylı yoldan kağıt paraların sıkıntılı bir sürece girdiğinin bir kanıtı idi. Aynı şekilde kripto para birimleri, dünyadaki tüm para birimlerinin yerini almaya başladığında mobil anlamda da her yerden sisteme müdahale edebilecek bir yazılımın ihtiyacı gün geçtikçe artmaktaydı. İşte Yayproto sistemi böyle bir yazılım olarak piyasaya sürüldü ki, arkasında Rusların olması da, Etherum destekli bir proje olduğunu en azından bizlere gösteriyor. Çünkü bilindiği üzere Rus hackerlar Etherum denilen kripto parayı destekliyorlar.

Yalnız yazılımın tek dezavantajlarından birisi de, belirli bir merkeze bağlı olmayarak güvenlik müdahalelerine açık bir şekilde olması olarak bilinmektedir. Ancak bu yazılımı tasarlayanlara bakınca arka planda Rusları görmekteyiz. Bunun ise amacının ne olduğunu aslında anlamak, yazılımın tanıtım sayfalarına bakınca gayet net anlaşılıyor. Yazılım ETH (Etherum) için daha fazla avantaj sağlamakta. Bu da hızlı bir şekilde Bitcoin sistemine rakip olarak bir ekonomik tetikçilik hamlesi olarak görülüyor. Ancak bilinen şu ki, bu yazılım sayesinde belki de milyarlarca dolar değerindeki kripto para birimleri hızlı şekillerde el değiştirecek. Aynı zamanda bu durum geleceğin yeni milyonerlerini yaratacak gibi gözüktüğünü de söylemek lazım.

Aslında bu durumun normal olduğunu karşılamak gerekir. Çünkü Bitcoin ve Etherum her ne kadar aynjı seviye de bir kripto para birimi ise de, aslında birbirleriyle rekabet eden iki para birimi olarak perde arkasında savaşıyorlar. Çünkü bu iki para birimi aslında farklı odaklar tarafından destekleniyor. Özellikle Yayproto yazılımına baktığınızda bir konu dikkatinizi çekiyor. Bu yazılımın kendine ait para birimlerinden birisi olan YFN kazanmak için, daha fazla Etherum sahibi olmanız gerekiyor. Yani kısa bir değişle, bu para biriminin kazançlarını direk olarak Etherum üzerinden sağladığı açıkça görülüyor. Tabii ki programın özellikleri arasında çok fazla artı konu da bulunmaktadır.

İşte Yayproto denilen Blockhain cüzdanlı ödeme sistemi de tamda böyle bir dönemde aktif hale getirildi. Özellikle Etherum ve Bitcoin üzerinden yoğunlaşan cüzdan hareketliliğine göre yoğunlaşmış bu yazılım ile, bilgisayarınız olmadan mobil internet üzerinden her dakika ve her saniye kripto para birimlerini yatırabilir, çekebilir, takas edebilir, banka hesabınıza havale edebilir veya başka bir ülkedeki banka hesabına anında yatırabilirsiniz. Ayrıca bu sistemin başka bir özelliği daha var. Sistemin jeton yazılımları içerisinde YFN denilen bir kripto para birimini kazanma şansı bile mevcut. Hem kripto para alışverişini ve tasalarını güvenli algoritmalar üzerinden sağlayan bir yazılım. Aynı zamanda telefonun işlemci gücü ile kripto para kazanma imkanı sağlayan bir yazılım.

Aynı zamanda bu para transfer sistemi bankacılıkta olmayan P2P denilen anlık takas ve transfer işlemleri de yapmaya olanak sağlıyor. Yani ister gerçek zamanlı para transferi yapın, ister saklı yazı para transferi yapın alıcı ve satıcı arasında sürekli olarak canlı bir bağ kuruluyor. Aynı şekilde sistemin açık kaynak kodlarıyla birlikte geliştiricilere açılacak olması ve bu geliştiricilerin dilerse madencilik havuzlarına dair jeton ve blok zincirlerine müdahale edecek olması, sistemin gerçekten de en güzel yönleri olarak dikkat çekiyor. Dünya üzerindeki yazılım şirketleri şuanda kripto para üzerinden yol alan firmalara finansal destek vermektedirler. Bununda tek açıklaması vardır. Artık yenidünya düzenin de ki dolarların üzerinde yazar, bu dönemde artık para kâğıt olmaktan çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir