Ağda Yerine Kullanılabilecek Alternatifler

Kadınlar için olmazsa olmaz noktalardan birisi istenmeyen tüyleri almaktır. Ama artık erkekler için de bu durumun önemine vurgu yapabiliyoruz. Daha atletik ve estetik bir görüntü için önem taşıyor. Haliyle ağda gibi acılı bir yöntemin yerini yeni alternatifler alıyor.

Kadınlar bu duruma biraz daha yatkın olsalar da erkeklerin kullandığı favori yöntemler arasında da bunları görmeye başladık. Acısız ve ağrısız bir tüy alma operasyonu için kullanabileceğiniz farklı metotları bir araya topladık.

Ağda Dışında Hangi Yöntemler İstenmeyen Tüylere Son Verir?

Aslında ağda dışında tüy alma yöntemleri araştırılırken kıllanma oranında yaşanacak azalmayı da göz önünde bulundurmalıyız. Ağda bir süreden sonra tüylerin çıkma hızını ve tüy kalınlığını azaltıyor. Fakat acı hissedilen bir yöntem olduğu için aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

  • Jilet / Tıraş Bıçağı

Burada kadınlar için tıraş bıçağı seçeneklerinin var olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Fakat acısız ve ağrısı olmasının haricinde tüylenme artışı için inanılmaz bir koz yaratıyor.

  • Epilasyon Cihazları

Çok uzun yıllardır piyasada var olan ve kadınlar tarafından kullanılan epilasyon cihazlarını mutlaka duymuşsunuzdur. Bunlar nispeten ağda ile kıyaslandığında daha acısız bir yöntem olarak düşünülüyor. Fakat yine bazı durumlarda acı hissi oluşabiliyor. Ayrıca tüylenmeyi engellemediğini unutmamak gerek.

  • Tüy Dökücü Krem ve Jeller

Herhalde erkekler için favori yöntemlerin başında geliyor. Ayrıca kadınlar için hem pratik hem de acısız olması yine avantaja dönüşebiliyor. Tabi ki mevcut uygulama bölgesinde doğrudan kıllanmayı ya da tüylerin çıkış süresini azaltan bir durum söz konusu olamayabiliyor. Fakat uygulama ve pratiklik açısından hayat kurtaran bir tüy alma yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

  • Lazer Epilasyon

Lzerer epilasyon hepimizin bildiği bir tabir olabilir. Fakat birçok türüyle hem istenmeyen tüylere kalıcı çözüm hem de sonsuza kadar ferahlık sağlayan alternatifleri mevcut.

  1. IPL

Yoğun Işık Teknolojisi adı verilen ve en sık tercih edilen lazer epilasyon türüdür.

  1. Diyot

Ayrıca Diode ismiyle de karşınıza çıkabilir. Kalıcı çözüm için daha uzak mesafelere ulaşan bir lazer epilasyon türü olarak tercih edilir.

  1. Ruby

Bir şehir efsanesi olan lazer epilasyon iz bırakıyor söylentisi Ruby için geçerli olabilir. En eski lazer epilasyon yöntemleri arasındadır ve iz kalması gibi bir etkisi olduğu doğrudur.

  1. Alexandrite

Tüylerin tekrardan çıkmasını engellemesi, geciktirmesi ve kalın kıllar için bile uygulanabilmesi sebebiyle halen daha uygulanmaktadır.

  1. ND:YAG

Herkes tarafından tercih edilmese de esmerler için bile net sonuçlar verir. Sadece biraz ağrılı bir uygulamadan geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir